Bombs from Heaven – Welcome aboard (EP 2010)

Bombs from Heaven…Jak hned na úvod charakterizovat tuhle kapelu tak, aby vás to nadchlo natolik, abyste si přečetli recenzi na tohle EPčko, poslechli si ho jednou, dvakrát,… třicetkrát… a tak dál…

Tak to zkusím… Představte si na jednom CD to nejlepší ze Sum 41, Pipes and Pints,  něco z MxPx a celkově to nejlepší, co kdy punk-rock stvořil a to jsou Bombs from Heaven a jejich EP „Welcome aboard“!

 

So, let´s start…

První song – Bombs from heaven bych nazvala takovým intrem. Dostane vás to do nálady, která se vystupňuje s dalším songem ještě minimálně o level výš.

První skladbu totiž já osobně považuji za „nejslabší“.

Intro skončilo a CD se mi přepíná na další skladbu Poison (in your heart ). Tady mám chuť  začít házet hlavou, vstát od noťasu a začít skákat po bytě. Skvělý nářez kytar a do toho „vyřvaný“ hlas zpěváka v refrénech… Super! Wow, wow, wow this night… Pokud vás tahle písnička chytne tak, jako mě, hodně dlouho budete mít tenhle refrén v hlavě… This night je chytlavá, nikoliv však podbízivá záležitost. Nejradši bych se okamžitě sbalila a jela na nejbližší koncert Bombs.

V poslouchání EP pokračuji v 5 ráno v „šalině“ na cestě do práce… Sleduju jak ty lidi všichni na půl chrápou znuděni každodenní rutinou… Taky bych možná byla, kdyby nenaskočila songa It´s Halloween! Doporučuji na probuzení ☺! K tomuhle songu můžu říct jen jediné – tohle je rock´n´roll…

Když jsem slyšela Bombs from Heaven poprvní živě, It´s Halloween byla věc, která mi asi nejvíc utkvěla v hlavě. A ač se mi to stává málokdy a většinou jsou pro mě věci zahraný live na CD pak totální nuda, u téhle brněnský sestavy tomu tak není… Jako poslední věc mi do uší začínaj opět parádně „drnčet“ kytary a  poslední věc z Welcome Aboard – Let´s go. Přirozená angličtina, žádný laciný „přehrávání“ ve zpěvu. Prostě zábava, party a rock´n´roll.

Že je tahle recenze strašně pozitivní? A co mám dělat, když se mi to líbí? Psát kde co zní blbě a kde ujíždí zpěv? Proč, když mě to baví?!

Poslechněte si Bombs from Heaven sami… jednou, dvakrát,… …třicetkrát… a tak dál…