ATHEIST’S FAITH – SEN (2016)

 

Mladá pětičlenná kapela z Hýskova, jejíž historie sahá do roku 2015, kdy se nástroje potkaly se zpěvačkou a dohromady byla vytvořena metalová skupina Atheist’s faith, která 13. 10. 2016 vydala EP s názvem Sen.

 

Deska obsahuje 8 očíslovaných záchytných bodů, kde jedničku tvoří intro, osmičku bonus a zbytek jednotlivé skladby. Samostatné EP působí velmi různorodě a jak sama kapela dodává „další názory necháme na vás“, určitě zde nenajdete jen prvky samotného metalu, nýbrž také žánry jako je rock, hard rock, heavy metal, hc, gothic a našly by se zde určitě další (upřímně, po vyslechnutí intra jsem čekala minimálně death metal, jelikož intro působí velice temně). Střídají se zde pomalé i rychlé písně. V několika písních postrádám to, co je v ostatních a to je kytarová nápaditost, avšak, některé jsou kytarově vynalézavější a tónové pasáže se skvěle prolínají a střídají.

 

Desku jsem vyslechla, pravda, více než několikrát a to z důvodu, že mi nezapadala zpěvačka, která mě nakonec v některých písních až překvapila, jak si stylově „sedla“. Jsou však i skladby, ve kterých to malinko tahá za uši, ale někomu se to může líbit. Moc se mi líbí skloubení zpěvu zpěvačky s podkladem mužského „pobroukávání“ a také táhlejší sólo zpěvačky. Rozhodně sem ale patří ženský hlas!

 

Ač tomuhle stylu úplně moje dušička neholduje, i já jsem si našla v jejich hudební tvorbě oblíbenou skladbu. Kapela však ještě podle mého názoru stylově „nezakořenila“, ale už tak má co nabídnout, zase se možná v jejich repertoáru najde více hudebních nadšenců a zavděčí se tak vícero fanouškům, když nehrají „jedno a to samé“.

Kapele přeji hodně fanoušků, mnoho podařených koncertů a  pokud možno další pěkné desky.