Kečup v Mrákově zakončil svou Best of tour 2016

Zaplněným sálem KD Mrákov 25.12. dýchala sváteční atmosféra. I v tento sváteční den se sál už před zahájením vystoupení skupiny Kečup zaplnil mladými fanoušky ale i pamětníky,  kteří si přišli společně s kapelou zazpívat její hity. Jak je známo melodický rock kapely přivádí návštěvníky nejen ke zpěvu, ale od prvních tónů  i k tanci. Skladba Dej svoje trápení odstartovala rockovou show. Od této chvíle neopustili fanoušci parket sálu. Kapela se do toho hned od začátku opřela , takže si příznivci mohli zařádit při rychlých sériích, ve kterých zazněly skladby jako: Metalový víkend, Opilcovo ráno, Jako květ, Bejby tak neblázni a mnoho dalších. Návštěvníci netrpělivě očekávali sérii skladeb  takzvaných „ploužáků“, při nichž se celý sál roztančil a zpíval společně s kapelou skladby: Nancy, Je to dávno, Slepá… i Ráj hudebních salónů, kterým se KD Mrákov tento večer opravdu stal.

 

Zhruba v polovině koncertu si kapela pozvala k sobě dvě fanynky a dva příznivce, kteří doprovázeli skupinu na celé Best of tour 2016. Na pódium se objevily barové židle, přišla změna v obsazení nástrojů a ruce muzikantů Karla Paula a Dana Dobiáše svíraly akustické kytary. František Veselák vyměnil basovou kytaru za perkuse. Pozvaní fanoušci se rázem změnili v interprety, kteří kapelu doprovázeli hrou na tamburíny a společně s bubeníkem Pavlem Černým drželi rytmus pouze hrou na paličky. Tato společná série patřila k jednomu z vrcholu vystoupení.  Po skončení této show kapela opět pokračovala ve své rockové jízdě. Elektrické kytary opět rozezněly sál a kytarista Dan Dobiáš zahrál několik skladeb na svůj vánoční dárek – novou kytaru. Zaznělo několik písní a Kečup oznámil, že nastal konec koncertu.

 

Sálem se rozezněl pokřik: „ ještě jednu, ještě jednu“ a přišel přídavek. To ale nadšenému publiku nestačilo a pokřikem „nemůžou, nemůžou“ vyburcovalo kapelu k poslednímu přídavku, kde opět zazněly hity kapely: Metalový víkend, Trápení….Rozchod fanoušků ze sálu doprovázel popěvek „Proč ta sova tolik houkala“ a „Vysoký jalovec“ v podání Dana Dobiáše a Fanyho Veseláka. Vystoupení kapely včetně světelných efektů bylo opět velmi vydařené!