ANDREW NEUFELD SE VRACÍ DO PRAHY SE SIGHTS & SOUNDS!
2.2.2012
17.00
17.00
17.00

Psal se šestnáctý říjen roku 2009, a v prostorách strahovské Sedmičky se odehrávalo něco, co utkvělo cca padesáti přítomným šťastlivcům navždy v paměti.

 

V jednom nekonečně trvajícím momentě zároveň oněmělí ryzí krystalickou čistotou tónů, zmraženi uhrančivou tíhou hluku, fascinováni hypnotickou atmosférou melodií a ponořeni do elektrizující smrště aranží – přibližně takový (a vlastně možná úplně jiný, slovy lidské řeči zkrátka nepopsatelný) dojem na ně udělalo fenomenální hudební představení v podání kanadského seskupení SIGHTS AND SOUNDS.

 

Ústřední postavou této formace se zdánlivě nic neříkajícím jménem není již pět let nikdo jiný než ANDREW NEUFELD – bývalý kytarista a současný zpěvák populární hardcore party COMEBACK KID, jejíž tvorba rozhodně nepůsobí nijak křečovitě…nicméně až po shlédnutí Sights & Sounds pochopíte, kam Andrew směřuje 95% své veškeré hudební seberealizace. Zbytek kapely tvoří další protřelí muzikanti, s praxí v kapelách jako Figure Four, Getaway nebo Sick City – Neufeldův bratr Joel (mimochodem bubeník par excellence) a dále Matt Howes, Adrian Mottram a David Grabowski. Neskutečně procítěná tvorba Sights & Sounds jakoby dokázala evokovat dokonalou symbiózu zdánlivě neslučitelného, například Sigur Ros a Neurosis, Afghan Whigs s Thrice, Radiohead s Isis, The Mew s Torche a nebo třeba Comeback Kid s Tool…

 

Ať už jste příznivci hardcore, sludge, ambientu či post-rocku, Neufeldovy emocionální kompozice, charakterizované impozantními vrstvenými riffy a velkou dynamičností písňové struktury, přecházející od nejmasivnější hutnosti chvílemi až k akustické křehkosti, a doplněné sem tam o meditativně-hlukové momenty ve formě dálně-východních melodických vsuvek, Vás jen těžko nechají chladnými.

 

Doplněni o stylově spřízněné CONSTANTS z Bostonu, vracejí se SIGHTS AND SOUNDS po více než dvou letech na místo činu…a chystají na první únorový čtvrteční večer zážitek, jehož opomenutí by bylo zásadní, a jen těžko napravitelnou chybou.

 

SIGHTS & SOUNDS with special guests CONSTANTS

Klub 007, Koleje ČVUT – blok 7, Olympijská ul., Praha 6 – Strahov

Vstupné: 250,-