Paul van Dyk přijíždí do brněnské Kajot Arény!
15.6.2012
18.00
18.00

Jeden z nejslavnějších DJs světa, hudební producent,  remixér a šéf vydavatelství Vandit, Paul van Dyk, se vrací do České republiky! Po dvou letech se vrací sympaťák z Německa na místo činu a potěší příznivce kvalitní elektronické hudby vystoupením na brněnské Citadele v pátek 15.6.2012. Tato party má za sebou bohatou minulost, přičemž za své obnovené existence od roku 2009 hostila např. ikonu elektroniky Svena Vätha nebo skokana v žebříčku DJmag Deadmau5.

 

Velkou novinkou bude tentokrát místo konání. Poslední díly Citadely proběhly na BVV v Pavilonu P, nyní se však akce stěhuje do nově zrekonstruované Kajot arény. Pamětníci, to znamená clubbeři ročníku 1982 a dříve, pamatují, že na staré dobré Rondo se chodívalo na Bassblastery. Od roku 2006 už taneční party prostor haly neovládly, ačkoliv se zde hudební akce průběžně konají. Možnosti uspořádat v Kajot aréně Citadelu předcházelo několikaleté jednání, nicméně začátkem roku strany dosáhly konsenzu a výsledkem je potvrzený termín 15.6.2012.

 

Kajot aréna se po své rekonstrukci stala obdobou luxusních sportovních hal v Praze. Opravy byly zahájeny v červnu 2009 a hala získala nové hlediště, šatny, sociální zařízení a vzduchotechniku, novinkou jsou skyboxy s vlastním výtahem. Upoutá také strop haly, nově natřena byla ocelová konstrukce, celkové výměny se dočkaly akustické podhledy. Vzhledem k vylepšené akustice i zázemí se tedy hala stala ideálním místem pro hudební akce. K pozitivům můžeme přičíst také fakt, že v letním období je možné využít terasu okolo haly pro venkovní posezení.

 

O všech uvedených faktech se bude moct přesvědčit návštěvník červnové Citadely, která bude českou zastávkou Dykova Evolution World Tour 2012. Samotného Paul van Dyka, který loni v prosinci oslavil 40. narozeniny, není nutné dlouze představovat. Na taneční scéně působí již přes 20 let, na svém kontě má 5 studiových alb, 2 remixová alba, 10 kompilací a přes 30 singlů, z nichž řada se stala masivními hity. Kdo by neznal skladby Pumpin, Emergency, Beautiful Place, Forbidden Fruit, Words, For An Angel, Another Way, We Are Alive, Nothing But You, Time Of Our Lives, Crush, Other Side, White Lies či Let Go.

 

Mohlo by se zdát, že jeho hudbu jste mohli slyšet pouze z rádia či na party, ale není tomu tak. Jeho produkce zazněla i ve filmech (za hudbu k filmu Zurdo dokonce získal prestižní Ariel Award), ve videohrách a také v reklamních spotech Motoroly, HBO nebo Jeep. Zatímco řada jeho kolegů je pověstná spíše pro své večírkové excesy, Paul je známý jako jeden z nejvíce pracovitých umělců. Jeho turné napříč všemi kontinenty jsou pravidelně vyprodána, vystupuje na všech nejdůležitějších festivalech. Kromě toho každý čtvrtek večer vysílá vlastní rozhlasovou show Vonyc Sessions. Kdybychom zde měli jmenovat všechna ocenění, jejichž je držitelem, byli bychom tu pěkně dlouho.  Za zmínku ale jistě stojí, že celých 13 let, což je větší část jeho kariéry, se umísťuje v Top 10 nejlepších DJs planety v anketě britského časopisu DJMag.

 

Kromě tradičně nabitého programu vystoupení však bylo okolo Paula v uplynulém roce přeci jen neobvykle ticho ve srovnání s předchozími roky, nicméně důvod je zcela prozaický: příprava nového alba. Termín pro vydání dalšího studiového alba nazvaného Evolution je stanoven na 20.3.2012. S vydáním alba souvisí také celosvětová tour a v rámci tour i nová živá show. „Práce na mém novém albu byl vzrušující a někdy také vyčerpávající proces,“ říká Paul, „řadu skladeb jsem vytvořil během svých cest, takže jsou inspirovány mými vystoupeními a cestováním. Vše, co zažívám nebo se naučím, ovlivňuje mě i můj hudební vývoj.“

 

Zastávka Evolution World Tour v Brně 15. 6. přiveze opravdu velkolepou, precizně připravenou show. Paula bude doprovázet celý tým techniků, který zajišťuje každé z vystoupení v rámci turné. „Hudba, design stage a vizuální efekty jsou přetaveny v ucelený výstup, je to víc než jen DJ gig,“ říká o show samotný Paul, „technika, kterou na stagei používám, mi umožňuje míchat a měnit zvuk i vizuál, aniž bych ztratil kontakt s publikem. Zkrátka, velmi intenzivní zážitek!“ Ostatně jak to bude vypadat, si můžete udělat představu v tomto videu:

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=cvaMvsG9kuE&feature=related

 

Zbývající část programu bude uveřejněna později, proto sledujte stránky www.citadela.info a www.paulvandyk.cz

 

Vstupenky budou k dispozici exkluzivně v síti Ticketportal a vybírat můžete z těchto kategorií:

základní vstupné: 599,- /cena se bude zvyšovat/

VIP 999,-  – v sobě zahrnuje:
vlastní vchod
vlastní WC
vlastní tribuna

VIP DELUXE 2499,- /pouze 200 ks/ – v sobě zahrnuje:
vlastní vchod s výtahem do druhého patra
vlastní sektor SKYBOX
neomezená konzumace alko/nealko
vlastní WC
vlastní tribuna
opakované opuštění haly

 

Paul van Dyk, ikona elektronické taneční hudby, míří do Brna na párty Citadela v rámci EVOLUTION WORLD TOUR v pátek 15. 6. 2012! Nezbývá, než dodat BUĎTE U TOHO!

 

Info: www.citadela.info, www.paulvandyk.cz, www.pnps.as