Aktuální hit Anny K. Údolí včel získal vizuální podobu

Aktuální singl Údolí včel již nějakou dobu boduje v českém rádiovém éteru, a tak bylo jasné, že fanoušci vizuální podobu této písně již netrpělivě očekávají. Režie se opět ujal talentovaný Ondřej Kudyn, který stál také za videoklipem k písni O Tobě i o mně.

„Už název Údolí včel ve mě vyvolal příběh, který se odehrává v klipu, a to jsem song ještě ani neslyšel. Po prvním poslechu jsem měl jasno a musel jsem to prostě natočit. Dal jsem dohromady skvělý tým, který mi pomohl vytvořit svět a atmosféru, jakou jsem si ani nepředstavoval, že dokážeme vytvořit. Anna K. byla z příběhu nadšená, takže spokojenost byla na všech stranách. Příběh v klipu je inspirovaný filmem Most do země Therabitia. Tímto ztvárněním jsem chtěl říct, že nikdy nevíme, čím si druhý prochází, a jaké příčiny mají důsledky jeho chování. Přenesl jsem situace z běžného života každého z nás do nevinného dětství, kde vlastně ještě nikdo nesoudí, a to bychom neměli dělat ani my dospělí,“ vypráví o klipu režisér Ondřej Kudyn.

Videoklip byl natočen na malebném místě v lese ve středních Čechách, které poskytlo dokonalé pozadí pro vyjádření atmosféry skladby, jejímž autorem je Tomáš Vartecký. „Skladba oslavuje sílu naší lásky, která nám pomáhá překonávat překážky na společné cestě už řadu let,“ říká Anna K. a dodává: „Údolí včel je moje naprosto milovaná věc, je to balzám, je to útočiště, je to láska, jsou to léta vzletů i pádů, je to prostě síla. Pojetí videoklipu vychází z emoce, které v režisérovi Ondřejovi Kudynovi písnička vzbudila a námět, který mi poslal mě moc bavil. Píseň tak získává v dětském světě další milý rozměr,“dodává o klipu Anna K.

Skladba Údolí včel je třetím singlem z dlouho očekávané desky, která vyjde letos na podzim a bude obsahovat také hity Na malou chvíli a O Tobě i o mně.  Album vzniká pod značkou BrainZone (Světlo 2017). Naživo mohou fanoušci skladbu slyšet mimo jiné i na zastávkách putovního festivalu Hrady CZ, kde zpěvačka vystupuje vždy v pátek od 23.15 hodin až do 2. září.

Letošní rok má Anna K. opravdu nabitý. Kromě koncertování a příprav nového alba padne také první klapka k dokumentu o životě této výjimečné zpěvačky. V režii Víta Bělohradského Anna K. zrekapituluje milníky a události svého života.  Děje se tak u příležitosti výročí 30 let, kdy vstoupila se svým debutem Já nezapomínám na českou hudební scénu.