Cocotte Minute: „Chceme, aby lidi odcházeli z koncertu obohacení o celkový zážitek, jak hudební, tak i vizuální!“

zdroj: promo kapely

 

Kapela Cocotte Minute slaví letošní rok 10 let na hudební scéně! Dnes zahrají v Paláci Akropolis na akci Akropolis Multimediale. Něco o tomto koncertě a i něco navíc nám řekl kytarista kapely Czendal!

 

Je to již deset let co vystupujete na české hudební scéně. Je v plánu nějaká párty?

Ano, teď v pátek v rámci multimediále v akropoli…dáme buřty, pivo a zapíváme si Kotvu:)!

 

Připravujete k tomuto výročí něco speciálního pro své fanoušky?

Spíš oslavíme na jaře start nové dekády…..ale pro fanoušky chytáme hodně speciálních záležitostí na páteční koncert v akropoli.

 

Byl za těch 10 let okamžik, kdy jste si řekli, že takhle to už dál nepůjde a chtěli jste se vším seknout?

Zatím jsme všechno ustáli.

 

Na konci září Vám vyšel nový videoklip na píseň Holka mojí holky, řekněte nám o něm něco.

Je to k singlu Holka mojí holky a je natočeném na mobilní telefon na jeden záběr…a sou v něm hezký holky:).….chtěli jsme to zase poslat trochu jiným směrem. Způsob práce, a vůbec formát jako takovej. Tahle forma nám přišla ideální. Koneckonců je doba chytrejch telefonů, nebo jak se to říká:)…ne, myslím že námět klipu si o tento způsob práce tak nějak řekl, jde o autenticitu, akčnost, přirozenost. Klip je trochu kontroverzní, rozuměj obsah viz název:)…ale rozhodně ne tak, aby ho musel youtube zatípnout, což se přesně stalo. Vrací se nám cenzura.

 

Cocotte Minute-Holka mojí holky

 

Tento pátek vystupujete na akci Akropolis Multimediale. Jaký máte vztah k audio-vizuální show?

Velmi vřelý… Vždycky nám hodně záleželo na vizuální stránce naší prezentace…Chceme, aby lidi odcházeli z koncertu obohacení o celkový zážitek, jak hudební , tak právě i vizuální. Podle mě to prostě není o tom, že v jedněch džínech vymyslíš pecku ve zkušebně, v těch samejch džínách ji odehraješ na koncertě, dáš si pivo a jdeš domu. Proto se souběžně s tvorbou nových písniček zamýšlíme i nad celkovou pódiovou prezentací při koncertech. V Akropoli použijeme segmentovou projekci, kterou jsme otestovali na jarním turné a osvědčila se. Použijeme projektory, které budou promítat přesně naprogramovanou grafiku, motivy, obrazy na segmenty, které budou součástí stage. Není to klasická projekční plocha, je tvořená sadou malých obdélníkových komponentů, což vytváří plasticitu a prostor. Je to hodně barevný a variabilní.

 

Tento koncert je zatím jediný naplánovaný. Můžou se na Vás fanoušci těšit na podzim i v jiném městě?

Budou i jiný akce na podzim…zavčas dáme vědět na našem webu cocotteminute.org a na FB profilu…budeme rádi, když se nám tam přidáte:)

 

Pozvěte čtenáře na páteční koncert v Paláci Akropolis..

Bude to fenomenální mega monstrózní akce v dějinách kultury….budem šťastní, když dorazíte!!