Akropolis Multimediale 2013 budou vévodit N.O.H.A., Puding pani Elvisovej a Ventolin!
18.10.2013
21.00
21.00
21.00
21.00
19.10.2013
21.00
21.00
21.00
21.00

foto: promo_N.O.H.A.

 

Palác Akropolis se v druhé polovině října již tradičně stane dějištěm přehlídky progresivních uměleckých forem, která ukazuje nové cesty a možnosti v propojení hudební a vizuální složky.

 

Letošní ročník Akropolis Multimediale nabídne v hlavním hudebním programu audiovizuální show skupin N.O.H.A. a Puding pani Elvisovej či projektu Ventolin.

 

Nová média tentokrát nebudou využita pouze v interiéru, ale už z dálky budou návštěvníky k Paláci Akropolis lákat působivým venkovním mappingem a iluminační show.

Foyer klubu nabídne výstavu fotografií z multimediálního festivalu Proudy 2013 a v dalších přilehlých prostorech budou na zrakové smysly příchozích útočit interaktivní instalace z dílen 3D Sence, Vision Factory a Kino Cirkus.

 

V první den festivalu, 18.října, bude hlavní sál Akropole patřit nejprve elektronickému projektu Davida Doubka – Ventolin, který je mj. vybaven zkušenostmi z vystoupení na festivalech Sperm či Wilsonic. David Doubek aka Ventolin je milovníkem primitivního zvuku detroitského techna, italského a indického disca z 80. let.

Po Ventolinu ovládne jeviště jedna z nejlepších slovenských koncertních kapel současnosti alternative-elektronická skupina Puding pani Elvisovej, která se svými třemi stávajícími alby expandovala již do Francie, Německa, Maďarska i Velké Británie. Kam ji posune nová deska, se dozvíme již v příštím roce, ve kterém jejich čtvrtá nahrávka vyjde.

 

Vetolin – Totem

 

V sobotu 19.října festival neovládne nikdo menší než česko-americká formace Noise Of Human Art známá především pod zkratkou N.O.H.A., jejíž specifický mix drum&bassu, world music, dub stepu a energií nabitých groovů se těší oblibě u českého publika již řadu let. Stejně suverénně se tato skupina však etablovala i na největších evropských festivalových pódiích v Německu, Francii, Španělsku, Dánsku nebo Turecku.

Na Akropolis Multimediale se kapela v Praze prvně představí v čele s americkou zpěvačkou Kaia Brown, která svým projevem dodává hudbě i živým vystoupením N.O.H.A. novou hudební i vizuální dimenzi. Bohaté nahrávací i koncertní zkušenosti této výjimečné zpěvačky zahrnují např. spolupráci s Brooklyn dub legendou Dr Israel, Kush Arora, Dub Gabrielem a Chad Jones Process Rebel, Heavyweight Dub Champion.

 

N.O.H.A. – Tu café

 

Vstupenky na oba dny festivalu jsou k zakoupení v kavárně Paláce Akropolis a v síti Ticketpro.

 

Akropolis Multimediale 2013 bude součástí doprovodného programu Signal Festivalu, který ve dnech 17.-20.10. oživí známá i tajemná místa Prahy tvorbou předních českých a světových umělců z oblasti audiovizuálního umění.

 

Více na www.palacakropolis.cz