„Chtěli jsme, aby se fanoušci pokochali pohlednými slečnami, “ říkají Stay Subway o svém klipu

zdroj: archiv kapely

 

Před nedávnem vydala kapela Stay Subway nový videoklip k písni The One. Hned po prvním shlédnutí mě celé dílo natolik zaujalo, že jsem kluky ihned kontaktoval a položil jim pár otázek.

 

Váš klip mě zaujal určitou „nečeskostí“. Jak ho vidíte vy sami?

Od začátku jsme měli jasnou představu, jak by měl vypadat. Cílem bylo mít klip v letní pozitivní náladě, aby si u něho divák odpočinul, nasál energii a pokochal se pohledem na krásné dívky. Chtěli jsme, aby byl klip svým způsobem originální, ale aby nezatěžoval složitým dějem. Proto jsme se rozhodli využít zajímavých rychlých záběrů s efekty slunečních paprsků a siluet postav, které se v českých klipech příliš nevyskytují.

 

Co bylo při natáčení největším problémem?

Počasí . Na prosluněný klip potřebujete mít slunce, ale když je pod mraky, točit se nedá. Tudíž jsme každý den sledovali předpovědi, kdy by mělo být jasno, upravovali kalendáře, brali dovolené, abychom klip vůbec někdy natočili. Ale ani to se vždy naplánovat nedá. Také se nám stalo, že jsme vyráželi ze zkušebny za hezkého počasí a po příjezdu na místo natáčení po sluníčku ani stopy, tak jsme pokecali a jeli zase domů plánovat další dny.

 

Překvapilo vás při natáčení něco?

Práce se sluncem:). Jelikož jak slunce neustále po obloze putuje, musely putovat i naše nástroje a rekvizity, jinak bychom se ocitli ve stínu apod. Ale samozřejmě hrát na nástroje celý den taky nebylo úplně jednoduché, a tak naše ruce na konci dne byly plné mozolů.

 

Jak jsem již řekl, klip na mě nepůsobí příliš českým dojmem. Kdybych nevěděl, že pod názvem Stay Subway je pět česky mluvících divochů, tak si řeknu zas nějaký chlapi z Californie:).

(smích) Je pravda, že jsme v klipu chtěli mít trochu zahraniční vizáže, protože se nám to prostě líbí. Žádné louky, lesy, ale industriální zrezlé prostředí, to nám k tomu prostě sedlo.

 

Plánujete v budoucnu natočit nějaký další klip?

Určitě! Natáčení nás hrozně bavilo a užili jsme si spoustu srandy. Rádi bychom touhle cestou poděkovali Martinu Linhartovi a jeho týmu, kteří klip točili a podíleli se na všem kolem. V budoucnu bychom s Martinem rádi opět spolupracovali, jelikož jsme si sedli jak profesně, tak lidsky.

 

Na závěr klasická otázka z filmového prostředí – máte nějakou vtipnou historku z natáčení?:)

Příhod a historek je celá řada, ale za zmínku stojí obzvláště jedna, kdy vlivem natáčení v přístavišti probíhala ve třicetistupňovém horku, uprostřed natáčení dlouhá a vášnivá debata ohledně velikosti Titanicu:D. Musíme říct, že to byla opravdu plodná a obohacující debata!

 

Díky za rozhovor a ať se vám daří!

 

Stay Subway-The One

httpv://www.youtube.com/watch?v=zoojRHKc03c