Lucie Bílá na festivale Okoř 2010!
21.8.2010
23.00
23.00

11.ročník festivalu Okoř, který se každoročně koná pod zříceninou hradu Okoř odtajnil první jména. A nejsou to ledajaká jména.

Hlavní hvězdou festivalu bude zpěvačka a několikanásobná zlatá slavice Lucie Bílá. Bude to její druhé vystupování na hudebním festivale. Svoji premiéru si odbyla na loňském ročníku festivalu Votvírák, kde předvedla, že je to zpěvačka velkého formátu. Další vystupující bude slovenská zpěvačka Jana Kirschner, která se také může pyšnit zlatým slavíkem. Ze Slovenska na festival závíta také punkrocková partička Horkýže Slíže, jejichž koncerty dokáží rozproudit krev v žilách. Vystoupí i Tomáš Klus, který se v únoru stal Zpěvákem roku a nyní jede turné ke svému druhému albu Hlavní uzávěr splínu. Je možné, že také zazní píseň Navěky z filmu Anglické jahody, kterou Tomáš nazpíval s Anetou Langerovou, která také na festivale zahraje svůj koncert. Aneta od začátku roku stihla posbírat spoustu ocenění. V anketě Žebřík se stala zpěvačkou roku, album Jsem se stalo albem roku a skladba V bezvětří se stala vítěznou skladbou. V Purum Hudebních cenách Óčka se stala jak zpěvačkou roku, tak celkovým vítězem ankety. Další kapelou jsou úspěšní Mig 21. Dále vystoupí kapela Nightwork v čele s hercem a zpěvákem Vojtou Dykem a kapela Eddie Stoilow.

Akce se koná na prostorné louce pod zříceninou hradu Okoř v sobotu 21.srpna 2010. Vstupné je zatím v průběhu příprav. Ale je jisté, že děti do 12 let a vozíčkáři mají vstupné zdarma.