Festival Okoř 2010 je ZRUŠEN!
21.8.2010
11.00

Zde je oficiální prohlášení pořadatelky Hany Petřinové

Jako dlouholetá pořadatelka 11 ročníků hudebního „Festivalu Okoř“ se omlouvám všem věrným i případným novým návštěvníkům této srpnové hudební akce a zároveň se omlouvám všem skupinám a interpretům kteří s účastí na letošním festivalu počítali. Zároveň mé velké díky patří obci Okoř za její vstřícný a laskavý přístup a všem mediálním partnerům zejména rádiu Evropa 2 a deníku Metro , kteří nás po všechny ročníky festivalu podporovali.

Bohužel jsem nucena letošní ročník zrušit a konstatovat, že pod hradem Okoř pravděpodobně nebude ani žádné příště! Je mi to velice líto, ale stala jsem se obětí nekalého podnikatelského jednání zástupce majitele části pozemků v podhradí Okoře a přes usilovné jednání jsem neustále tlačena do neúnosných smluvních podmínek a částka požadovaná za pronájem části louky, která se neustále zvyšuje, se stává zcela nemorálním požadavkem. Abych splnila megalomanské představy zástupce majitele pozemku, byla bych nucena zvýšit neúměrně vstupné na festival. Tím bych samozřejmě poškozovala, jak dlouholeté fanoušky a návštěvníky, tak vystupující skupiny. A byl by to pravděpodobně neslavný závěr oblíbené akce.

Končí jedna etapa mého profesního života a je mi to líto, ale nemohu v tuto chvíli jednat jinak. Přeji všem lidem, kteří mne, mé spolupracovníky a všechny účinkující provázeli minulými ročníky a děkuji jim za jejich přízeň. Přeji všem festivalovým příznivcům, aby si na jiném hudebním festivalu užili co nejvíce pohody a dobré hudby a vzpomenuli při této příležitosti i na malý, a troufám si říct i oblíbený, festival pod hradem Okoř.

Pro příští rok hledáme nové prostory, prosím, zachovejte nám přízeň. Fanoušky našeho festivalu budeme včas informovat.

Zakoupené vstupenky lze vrátit v předprodejích, kde byly pořízeny.

Děkuji za pochopení.

Hana Petřinová,
pořadatelka festivalu