Pardubická popová kapela SABRAGE vydává nový videoklip Oceán. Režie se ujal Tomáš Krejčí, který točil např. s kapelou Lucie. Exotické záběry do Oceánu pořídil přírodovědec a dokumentarista Petr Jan Juračka, jehož fotky se dostaly i do časopisu National Geographic.
„Po nahrání písně Oceán jsme dlouho přemýšleli, jaký klip k ní vlastně natočit. A jelikož rádi spolupracujeme se zajímavými lidmi z Pardubic, napadlo nás oslovit kamaráda Petra Jana Juračku, který procestoval svět od K2 až po USA. Zastihli jsme ho ve chvíli, kdy dokončoval práci na dokumentu o ochraně želv na ostrovech v Indonésii,“ prozradil Ladze, který v kapele hraje na baskytaru. „A jakmile jsme záběry viděli, bylo hned jasno,“ doplnil kytarista Matt.
Petr Jan Juračka tedy poskytl kapele své záběry a k nim prozradil: „Na natáčení jsem měl velmi omezený čas, protože na ostrov se normálně nedostanete. Dovezou vás tam místní ochránci, a to jen pokud máte zvláštní povolení. Stihl jsem ale vše od nočního líhnutí želv až po létání s mým oblíbeným dronem.“
Píseň Oceán je o svobodě, životě a překonávání hranic. V klipu je tedy kromě krásné exotické přírody i takový mini příběh malé želvičky, která se po vylíhnutí musí dostat do moře. „Celý klip stojí na náročné postprodukci, která zabrala obrovské množství času. Ale vše jsme nakonec zvládli,“ dodal režisér Tomáš a na dálku tak poděkoval svému týmu z WildCat films.
Kapela Sabrage brzy oslaví 10 let své existence. Za tu dobu si zahrála na skoro všech velkých festivalech po ČR jako jsou České hrady, Létofest či Rock for People, a dokonce se její píseň Skrytý city stala titulní písní nejnavštěvovanějšího českého filmu za minulý rok „Po čem muži touží“. „Hlavním sloganem písně Oceán je MY CHCEME VÍC, a to chceme samozřejmě i my! Začali jsme proto pracovat na nové desce, ve střižně máme videozáznam z našeho zatím největšího koncertu na majálesu v Pardubicích, kde jsme měli i spoustu pyrotechniky, a také se moc těšíme na letní koncerty, které nás čekají,“ řekl zpěvák kapely Julian.
Další perličkou je, že celý záchranářský projekt na ostrovech vede Češka Hana Svobodová. „Určitě bude ráda, když navštívíte její stránky morskezelvy.cz,“ řekl bubeník Tadeáš. Mimochodem, jen díky jejímu rozhodnutí obětovat podstatnou část svého života projektu na záchranu mořských želv dnes plave v okolních mořích o zhruba dva miliony karet více, než kdyby Hanka zůstala v Čechách a věnovala se vědecké kariéře. Přesto je však počet těchto kriticky ohrožených druhů stále o zhruba 90% nižší než na konci druhé světové války.