Na Votvíráku zahrála kapela Kryštof. Program předčasně ukončilo špatné počasí.

Na milovickém letišti proběhl o víkendu 14.6. – 15.6. multižánrový festival Votvírák. Ten letos sliboval našlapaný lineup. V pátek vystoupil třeba David Stypka, Mirai, Rybička 48 nebo kapela Kryštof. Sobotní program sliboval samá zvučná jména v čele s Hanou Zagorovou, Mandrage, Divokým Billem nebo Xindlem X. 

 

Letošní ročník se pořadatelům opravdu povedl. Nadupaný lineup sliboval návštěvníkům to nejlepší z české a slovenské hudební scény. Festival měl jako každý rok dvě hlavní stage, jednu hip hopovou a jednu taneční. Na hlavní CocaCola Central stage se během víkendu vystřídali kapely Kryštof, Divoej Bill, Wohnout, Mirai. Nechyběl ani Jaroslav Uhlíř nebo Hana Zagorová. Na Gambrinus Rock stage se o pořádný nářez postaral Krucipüsk, Gaia Mesiah,Ine Kafe, BrutusRybičky48, Dymytry nebo kapela Doga. Votvírák je ale multižánrový festival a tak si na své přišli i příznivci hip hopu. Na Red Bull Presents Rap’n’Roll stage vystoupil Rytmus, Smack, StrapoRedzed nebo Justin Case

 

Festival každoročně navštěvuje několik desítek tisíc lidí a tak bylo velkou snahou organizátorů ulevit životnímu prostředí a eliminovat odpad, který po festivalu vzniká a konečně přešli na zálohované kelímky, za což dávám velký palec nahoru. Kelímek jste mohli buď vrátit a vybrat si zpět svou zálohu, nechat si ho a nebo ho vhodit do speciálního koše a podpořit tak nadační fond AXON,  Ten finančně podporuje pacienty kliniky AXON, která se zabývá intenzivními terapiemi hlavně dětským pacientům s DMO, pacientům po cévní mozkové příhodě, nádorech mozku, traumatech hlavy, úrazech páteře či s jinými onemocněními, která vznikají na úrovni centrální nervové soustavy. 

Víkendové teploty přesáhly 35°C a tak bylo třeba nejen o pitný režim, návštěvníci měli na výběr několik druhů piv z velkých, ale i menších pivovarů, řidiči si mohli dopřát točeného Birella. Ani gurmáni nebyly ochuzeni o zážitky, na své si přišli jak masožrouti, tak i vegetariáni. Kromě klasických pouťových atrakcí mohli návštěvníci festivalu vyzkoušet lanovou dráhu, zahrát si paintball, vyzkoušet si Maad Bounce dráhu nebo si zahrát Beer pong.

 

Pořadatelé měli největší hrůzu z počasí, které jim sice v pátek hrálo do karet, v sobotu si z nich však dělalo dobrý den.  Pařáky vystřídali  bouřkové mraky, které na téměř tři hodiny přerušili program festivalu. Na Votvíráku tak nevystoupila kapela Visací zámek a Skyline. Později vystoupili Xindl, X, Mňága a Žďorp a Mandrage.  Kapela Divokej Bill odehrála přibližně třicet minut koncertu. Poté pořadatelé festival předčasně ukončili kvůli vracející se bouřce.