Lindemann vydávají desku F & M!
10.2.2020

Hudební projekt frontmanů kapel Rammstein Tilla Lindemanna a Hypocrisy a Pain Petera Tägtgrena 22. listopadu vydal v pořadí druhé album F & M, jehož zvuk je na rozdíl od svého předchůdce – debutu Skills in Pills (2015), nedefinovatelný, nepředvídatelný, a především žánrově neomezený. Album má celkem 11 skladeb.

 

Deska se dotýká metalu, indie-rocku, industriálu, folku, orchestrálního provedení, a dokonce i tanga. „Někomu to může přijít značně schizofrenní, my jsme ale jenom chtěli vyzkoušet opravdu všechno,“ objasňuje široký záběr Lindemann. „Nemáme žádná pravidla, je to spíše o emocích a o tom, že pokaždé chceme vytvořit něco úplně nového.“

 

„Když společně skládáme hubu, na povrch vyvěrá něco unikátního. Vyvíjíme se jako muzikanti i jako skladatelé, je to pro nás forma terapie, která nemá limity. Nikdy nevíme, jaký bude výsledek. Jakmile nás to ale činí šťastnými, víme, že je hotovo!“ dodává Tägtgren.

Nepředvídatelné duo Lindemann s Tägtgrenem začali psát album před třemi lety, aniž by si to však uvědomovali. „Děláme to, co musíme, následujeme svoje instinkty. Věci uvnitř nás se hromadí, skládají a jednoho dne se dostanou ven,“ přibližuje proces tvorby Lindemann, který stojí za veškerými vokály na desce, které jsou pro tentokrát jen v němčině. „Každý máme svůj vlastní způsob skládání a specifický rukopis. Till má německý zpěv, já mám hudbu, ve které jsou vždycky slyšet vlivy Pain,“ doplňuje Tägtgren, který je autorem hudební stránky desky.

 

Oba členové uskupení však na albech nepracují odděleně – každý svou část konzultuje s tím druhým, přičemž Till je dle slov Petera přísný kritik. „Skladby kolují neustále tam a zpátky. Když ale dorazíme do studia, alespoň přesně víme, co a proč jdeme nahrávat.“

 

Lindemann vystoupí 10. února 2020 v pražské O2 aréně.