Sarah & The Adams vydávají nové studiové album s názvem Thank you!
25.11.2014
20.00

foto: Jiří Turek

V říjnu tohoto roku se na hudebním trhu objevila nová deska skupiny Sarah & The Adams, která před třemi lety vznikla okolo zpěvačky a pianistky Šárky Adámkové. Album s názvem Thank you je v pořadí druhé, skupina debutovala v roce 2011 s titulem My place.

 

Sarah & The Adams se letos ve studiu SONO obklopili výtečnými muzikanty v čele s kytaristou Josefem Štěpánkem, za výsledný zvuk je zodpovědný Michal Pekárek. Novinka se žánrově pohybuje na pomezí pop, folk a country a vyjma dvou českých písní je v angličtině. Kromě tradičního klavíru na desce často zní ukulele, na které Šárka Adámková složila více než polovinu skladeb. Jednu píseň z desky otextoval americký básník Lucien Zell, jinak celý materiál pochází z pera zpěvačky.

 

Podle slov Šárky Adámkové bylo záměrem natočit svobodomyslnou, živou desku s nekonvenčním zvukem, však stále postavenou na jednoduchých, melodických písních. Ty zachycují autorčiny životní příběhy a pocity- od návratů, rozchodu, po trable s rozbitým počítačem, potřeby říci NE, nebo vzpomínky na blízké. Nechybí ani love song – netypicky svižnější, titulní píseň Thank you.

 

Sarah & The Adams své nové album pokřtí 25. listopadu 2014 v pražském divadle Disk.

 

Kapela je v současné chvíli s repertoárem z nového alba na „Dixie Tour”:

Termíny koncertů

7.11.-Český Krumlov

13.11.- Opava

14.11.- Odry

15.11. Olomouc

16.11. Šumperk

25.11. Praha – křest desky

28.11. -Trhové Sviny

29.11. Pardubice

hudební ukázka je k dispozici:

CD je v prodeji v distribuční síti Bontonland a v digitální podobě na clickmusic.cz.