Dream popové hvězdy Beach House přijedou v listopadu do MeetFactory!
12.11.2012
20.00

foto: archiv kapely

 

Jedna z nejoceňovanějších amerických indie kapel současnosti, baltimorští Beach House, odehraje v pondělí 12. listopadu svůj první pražský koncert. Stane se tak v rámci evropského turné k jejich aktuální čtvrté desce Bloom, která vyšla letos v květnu a sbírá nadšené reakce.

 

Beach House vznikli v roce 2004 kdy se potkal kytarista Alex Scally s ve Francii narozenou zpěvačkou Victorií Legrand a vytvořili „domácí“ projekt. V jejich hudbě se od počátku prolínají kytary a klávesy s enigmatickým Victoriiným vokálem (Victoria bývá přirovnávána k legendární Nico).

O dva roky později se jejich stejnojmenný debut na labelu Carpark (mj. Dan Deacon nebo Toro y Moi) stal senzací serveru Pitchfork. Od té doby v pravidelném intervalu dvou let vydávají novou, pokaždé skvěle přijatou desku. V roce 2008 to byla Devotion, před dvěma lety pak Teen Dream, aktuální je Bloom. Poslední dvě vyšly již u respektovaného vydavatelství Sub Pop a kapela tak definitivně stvrdila status nových hvězd nezávislé americké scény. Po krátkém koncertním turné propagující desku Bloom, které končí dnes v Portu, se kapela v listopadu opět vrátí na rozsáhlejší „šňůru“ po Evropě. Během ní se poprvé představí i v České republice, 12. listopadu v MeetFactory.

Podle již odehraných vystoupení půjde bezpochyby o jeden z vrcholů podzimní koncertní sezony.

 

Beach House, 12. listopadu 2012, mezinárodní centrum současného umění MeetFactory

 

http://www.myspace.com/beachhousemusicwww.meetfactory.cz