Britské elektro-popové trio We Have Band vydává novou desku a míří na Prahu
28.3.2012
20.00

 foto: archiv kapely

Ve středu 28. března 2012 přivítá MeetFactory miláčky koncertního publika, londýnskou trojici se skutečně jednoduchým jménem: We Have Band. Po loňském debutu WHB a sérii našláplých vystoupení připravuje kapela na leden druhé album Ternion, které představí i na své pražské koncertní premiéře.

Lakonický název tříčlenné kapely z Londýna odkazuje k jejímu původu. Tři bývalí zaměstnanci hudebního vydavatelství EMI se rozhodli dělat hudbu po svém. Manželé Thomas and Dede WP spolu s Darrenem Bancroftem začali koncertovat doslova jako utržení z řetězu, za což byli záhy odměněni: v roce 2009 vyhráli soutěž začínajících kapel na festivalu v Glastonbury. Intenzivním živým hraním si rychle získali popularitu, ostatně stali se i jedním z velkých překvapení na letošním festivalu Pohoda.

 

Debutová deska WHB z roku 2010 shrnuje jejich dosavadní tvorbu: taneční hudbu 21. století, pro kterou se hodí označení „disko-rock“, „indie-dance“ nebo „dance-punk“, odkazují se také na obligátní Joy Division a Talking Heads. Jejich vlastní tvorbu charakterizuje slastná repetitivnost, kovový zvuk a chytlavé melodie – to vše pak dokáží přetavit v silný koncertní zážitek.

 

 Malá ochutnávka z loňského alba zde: 

httpv://www.youtube.com/watch?v=HFpsGmut7DQ

 

V lednu 2012 vydává zábavné hudební trio novou desku Ternion, se kterou se přijede představit posluchačům do Prahy. V MeetFactory proběhne exkluzivní taneční večer. We Have Band vědí, jak dělat hudbu na párty, kterou si chcete bezstarostně užít.

 

Vstupenky za 350 Kč + poplatky v předprodejích Ticketportal, Ticketpro a Ticketstream, do 24.12.2011 platí výhodná předvánoční cena: dvě vstupenky za 550 Kč + poplatky. Předprodej začíná ve čtvrtek 1.12.

 

www.wehaveband.com