Zakončení festivalu České hrady ovládli Kryštof a Divokej Bill!

Putovní festival české hrady.cz si odbyl svoji premiéru už v roce 2005. Proto šťastné číslo 7 připadlo na letošek. Loňský rok se festival rozrostl o moravské hrady. Festival putuje českou republikou po celé léto, každý víkend tak vyroste festivalový areál v malebném prostředí jiného hradu. Poslední z českých hradů se stal hrad Bezděz v Libereckém kraji. Po tomto víkendu se festival stěhuje na moravu…

Bezděz sobota 6.8.

Každý si myslel, že letošní ročník, stejně jako ten předešlý, stráví v holinkách, pláštěnkách a bude se procházet v zabláceném areálu. Předpovědi tomu velice nasvědčovaly, počasí opravdu nemělo být vůbec příznivé. Ale snad zázrakem v sobotu nad Bezdězem celý den svítilo sluníčko. Zakončení festivalu České hrady tedy vyšlo na jedničku, i v tomto směru!

S hudebním programem se v sobotu začalo již před polednem. V 11:30 na malé stagi vystoupila kapela Dilated, skvělá rocková formace z Hradce Králové. Pravé „otevření“ festivalu provedla kapela Vypsaná Fixa přesně v pravé poledne na hlavní stagi. Skladby VF se už stávají takovou klasikou na hudebních festivalech. A fanoušky to baví! O čemž jsme se mohli přesvědčit podle počtu lidi pod pódiem.

Další kapelou, která je součástí hudebních festivalů jsou Wohnout. Ti na festivale představili svým fanouškům jejich aktuální CD Našim Klientům. Na Bezdězu proběhl i křest, tak jako na všech letních festivalech. Lidé s i užívali, tancovali a zpívali. Je vidět, že „wohnoutí“ pecky jsou pořád in.

Jen co přestaly znít kytarové tóny Wohnoutů, na vedlejším pódiu to začala rozjíždět pražská formace Prague Conspiracy. Kapela, která již nemá dechovou sekci, jak tomu bylo dříve (původní název kapely Prague Ska Conspiracy), dokázala naladěné fanoušky hudebně uspokojit. Zazněly jak staré skladby, tak i nové písně z chystaného alba.

Jeden z hlavní headlinerů se na pódiu objevil přesně ve 20:00h. Divokej Bill v letošním roce chystá speciální akci. Za svoji kariéru již objel přes 900koncertů Právě jubilejní tisící koncert se uskuteční 9.9.2011 v Úvalech. Kapela na Bezdězu zahrála klasický set, který obsahoval známe hity jako Plakala, Pocit, Znamení nebo Lásko. „Billové“ také představili svoji novou píseň s názvem Vstávej!

Po DB na hlavní stagi vystoupil další headliner. Kapelu Kryštof není třeba představovat. Seskupení v čele s talentovaným Richardem Krajčem zná každý. Což bylo slyšet i pod Bezdězem. Publikum společně s „Kryštofama“ zpívalo většinu jejich hitů jak filmových (Střepy, Tak nějak málo tančím, CyRáno..) tak i Cosmoshop, Obchodník s deštěm nebo v Digihrách. Jako přídavek zazněla pomalá skladba Zrcadlení, kdy polovinu písně Richard Krajčo odehrál za bicíma. Vystoupení kapely Kryštof patřilo zaručeně k tomu nejlepšímu na Bezdězu!

Blížila se půlnoci a na malé stagi se chystala kapela Skyline! Bylo na čase to pořádně rozjet. Publikum bylo v té správně náladě (nejen po požití alkoholu nebo omamných látek:)). Vystoupení bylo jako vždy zážitek. Totálně nabité energíí! Při poslechu Skyline není možné jen tak stát a poklepávat si nohou.

Přesně o půlnoci na hlavní stage nastoupila poslední kapela. Support Lesbiens pojali své vystoupení zcela netradičně. Kryštof Michal na pódiu pozval cca.20 fanoušků, kteří zde s kapelou (která přes ně nebyla skoro vidět) strávili několik písni.

Za sebe můžu říct, že jsem si zakončení Českýc hradů užila naplno. A zajisté jsem nebyla sama.

Na festivale dále vystoupili Kašpárek v rohlíku, Sunshine, Plexis, United Flavour, Valdimír 518 feat. Tereza Černochová, Queens of Everithing a Professor Leopard.