„Východní Evropa má svoje kouzlo,“ vzpomíná Ondra z Kung-Fu Girlz na nedávnou tour

foto: Vojta Florian

Pokud byste na české scéně hledali kapelu, která má svojí tvář, dělá si vše po svém a celkově se s ničím moc nepárá, pak vězte, že byste měli znát pražskou partu Kung-Fu Girlz. A protože přesně takové kapely mám rád, položil jsem jejich bubeníkovi Ondrovi pár otázek.

 

V poslední době se toho kolem vás děje hromada – začněme třeba splitkem s mělnickou kapelou Cirguz, které jste pokřtili na společné tour po České republice, Slovensku, Srbsku a Rumunsku. Jak se vám ve východní Evropě líbilo?

Bylo to naprosto skvělý, všichni jsme se shodli, že východní Evropa má svoje kouzlo a líbilo se nám tam o moc víc než v podstatě kdekoliv ve sterilní západní Evropě. Máme i spoustu nezapomenutelných zážitků, některé publikovatelné, některé ne. Je skvělý vidět, že D.I.Y. přístup k bookování turné i pořádání koncertů je pořád živý a můžeš s kapelou vyjet za hranice, aniž bys na tom prodělal majlant a nemusíš kvůli tomu běhat za sponzorama. A co se týče splitka, tak to jsme si vydali společně s klukama z Cirguz, jelikož jsme poměrně lemploidní kapela, tak vylisované vinyly jsme vyzvedávali zhruba tak dvě hodiny před odjezdem na tour (za opravdu velkou trpělivost a ochotu moc děkujeme Petrovi, Adéle a všem z XvinylX, bez jejich pomoci by bylo splitko hotové možná tak po Fluff festu a ne 20.6.) a vše rovnali do obalů během zácpy na D1 a v průběhu prvního koncertu. Celou grafiku dělal stejně jako klip k songu We don´t care a parádní plakát k tour Ondra Vlk (horylesy.cz), za což mu moc děkujeme!

 

Není tomu dlouho, co jste vydali také nový a velmi originální videoklip k písničce We Don’t Care. Kdo přišel s tímto neotřelým nápadem? A jak reagovali náhodní kolemjdoucí v ulicích? ☺

Video nám dělal Ondra Vlk, jak bylo řečeno. Natáčelo se v neděli odpoledne, bylo příšerný vedro a nevím, jak na tom byli ostatní, ale já byl po náročný after po koncertě Pennywise. Byla to sranda, lidi docela koukali, a my předvedli Kung-fu Girlz as it´s best…ale aspoň je video autentický ☺!

Nápad na video jsme dali dohromady s Ondrou a spousta věcí vznikla během natáčení. Líbil se nám nápad udělat totálně nadsazený video v době, kdy se většina klipů točí okolo unity a ukazování toho, kdo má jaký kámoše skinheady, punx, hardcority, metloše a hiphopery, co spolu chodí na koncerty, což se myslím v rámci Oi!e povedlo. A když o tom tak přemýšlím, tak pár částí není zase tak moc nadsazených ☺.

 

 

Za zmínku určitě stojí i váš nedávný koncert s legendárními Los Fastidios v Bubnu. Jak jste si ho užili? Podle tajných zdrojů jste si s nimi na afterpárty zaskákali i na jejich největší hit Antifa Hooligans ☺.

Bylo to naprosto skvělý! Pro mě osobně spolu a Against me! koncert roku! V kuloárech se šušká, že LF byli z koncertu dost nadšený a chtějí se po novém roce v rámci všeho vrátit s novou deskou, což je super. A afterparty byla parádní, všechno, jak má být – halekačky, objímačky, polonahý skinheadi. Společné hulákání Antifa Hooligans společně s Los Fastidos byla taková třešnička na dortu.

 

Jaké jsou vaše další plány na zbytek roku? Chystáte se opět někam za hranice nebo tentokrát zůstanete v naší domovině?

V současné době moc koncertů neplánujeme, chtěli bychom se teď zaměřit na skládání nových věcí a na podzim bychom se rádi vrhli na nahrávání velké desky. Tak uvidíme, jak se zadaří, co si budeme nalhávat – nejsme zrovna nejproduktivnější kapela!

 

Ví se o vás, že podporujete kampaň GNWP. Jak vy sami vidíte dnešní společnost a přibývající projevy extremismu v ní?

Je to smutné a ještě smutnější je, že na tyto projevy je možné sledovat i v HC/punk scéně. Takhle scéna pro mě vždycky byla prostorem, kde se potkávají lidé, kteří tak úplně nezapadají do majoritní společnosti a zrovna tady by svinstvo jako rasismus nemělo mít místo. U většinové společnosti mě to vůbec nepřekvapuje, Češi rádi jdou se stádem, kde se nemusí moc přemýšlet a stačí tak nějak papouškovat a radši neříkat, co si vlastně myslíme. A přesně z tohohle důvodu budeme vždycky podporovat antifašistické aktivity a kampaň Good Night White Pride. Je fajn, že se ke kampani připojuje pořád víc a víc kapel, které sdílejí stejný názor, že rasismus v téhle scéně nemá místo! Ale je smutný, že se to musí neustále opakovat a není to něco samozřejmého, abych citoval Bonuse: „Je smutný, že musíš dětem připomínat, na co by neměli zapomínat!

 

Co bys na závěr vzkázal čtenářům I-kliku?

Chtěli bychom poděkovat všem lidem, co nás jakýmkoliv způsobem podpořili, uspořádali nám koncert nebo si koupili naší desku. Podporujte D.I.Y. scénu, choďte na koncerty, kupujte desky a nenáviďte nácky! Oi!

 

Odkazy: 

Bandzone

FB stránky