VŠECHNY KOČKY TOUR PART II začalo!

Konečně! Jsme v Herálci u vyhlášeného Kulturního domu a v dychtivém očekávání vcházíme do hlavních dveří. Hmm, není to tu na první pohled našlápnuto přeplněným davem, ale to vůbec nevadí. Času je dost a na řadě je teprve předkapela Holden.

Chcete se roztančit? Chcete se rozezpívat? Chcete se pořádně navnadit? Přesně tohle sestava 4 mladých pánů z kapely Holden dokáže! Čtyřčlenná sestava mladých pánů v černém oděvu budou kontrastem příchozích šoumenů z Mandrage. Jako předskokani, kteří mají řádně navnadit publikum, svoji úlohu zvládli na jedničku s hvězdičkou! Uvnitř basového bubnu zaujímá hlavní postavení svítivý drak, kytarista sází na červený šátek omotaný kolem krku kytary, tenhle prvek na první pohled fakt zaujme! Jak se o nich můžeme dočíst i jinde, sázejí od anglicky zpívaných písní na rodný jazyk. A že to na publikum i jejich fanynky skutečně zabírá, to mohl vidět celý kulturák v Herálci u Žďáru nad Sázavou! Melodické písně, které měly smysluplný text a bylo jim rozumět, takže publikum si je mohlo zpívat také anebo jim v mysli do dnešního dne utkvělo alespoň pár těchto veršů:

Že láska z trávy stírá neštěstí, líbám Tě pod třešní, líbám tě, snad si Tě pojistím…

Vždyť jen verše této písně dokážou otevřít i to nejzarputilejší srdce a nabudit tu nejotrávenější mysl! Jenže večer nekončí a vše se teprve pěkně roztáčí. V prvních řadách se objevují i holčičky kolem 10 let, kdo by si nechal ujít takovou příležitost, že?! A pro jednou to maminka dovolí, vždyť i tak se chce podívat na kapelu, která se z popové scény neztrácí, ale jde stále nahoru!

A je to tady! Mladým dívkám se již chvějí jejich srdíčka a oči hoří nedočkavostí. Za chvíli vystoupí na pódium jejich mužné idoly!! Některé z nich jsou zde sólo, jiné přišly se svým přítelem, ale skutečně na svého přítele v tu chvíli myslí? Nalijeme si čistého vína! V tento okamžik je jejich cíleným objektem někdo naprosto jiný! A není se čemu divit, protože opona se právě rozevírá! A je se na co dívat!

Na pódiu se objevuje pět mužských postav ve stříbrných oblecích a ještě jedním prvkem navíc! Stříbrné helmy na hlavách čtyř hrajících muzikantů fascinují originálním nápadem. Jen zpěvák Vítek Starý by nám toho s ní asi mnoho nepředvedl… Hned na druhý neotřelý singl Mechanik jdou však helmy už stranou a teď si konečně můžeme všechny muzikanty pořádně prohlédnout! Dokonalá hra se světlem, stíny a hlavně s odrazy nabudí tajemnou atmosféru. Kdo z nás nemá rád show, show, kdy vybuchují do publika konfety, kdy celé obecenstvo zasypává sníh ze stříbrných ústřižků a kdy aplaus z publika nabírá na síle!

Celý hudební set kapela nabízí jak nové písničky, tak nejznámnější hitovky. A když se Vítek zeptá publika, zda si zazpívají s nimi, je slyšet z jednoznačných dívčích hlasů: Brouci!!!

A jak ozvláštnit ještě tuto parádní podívanou? Tak třeba na jejich první singl Hledá se žena se v půli písně zastaví zvuk, vypnou se efekty a pánové stojí naprosto dokonale zmraženi dobrých 30 vteřin. Publikům přidává na hlase a na potlesku a show se znovu rozjíždí! To že to i na samotném pódiu pěkně vře je vidět především na Vítkovi, který si v druhé polovině koncertu téměř po každé skladbě anebo i během ní otírá obličej ručníkem. Zkrátka, čas letí a hosté si žádají svoji podívanou! Dav je v plném varu a všechny dívčí a fanynkovská srdíčka musí být v sedmém nebi! A vlastně proč ne? Vždyť se bylo na co dívat! Škoda, paličku od bubeníka jsem si na památku sice neodnesla, to štěstí měly jiné tři dámy. Nicméně mohl a jsem odcházet s rancem pozitivní energie, kterou do mě – do nás poslali kluci z Mandrage!

autor článku: Dáda Bětíková