„Už od začátku nás formují různé subkultury,“ říkají o sobě bavorští Lazy Bastards!

foto: archiv_Lazy Bastards

 

V nedalekém Bavorsku se čas od času objeví velmi zajímavé kapely. Určitě by se tak dalo označit pětičlenné uskupení Lazy Bastards z  městečka Pfarrkirchen. Ti se po německých klubech a pódiích pohybují už od roku 2007 a letos se poprvé objevují i v České republice. Na naše otázky odpovídal zpěvák Mane.

 

Ahoj kluci, jak byste se v úvodu představili českým fanouškům?

Ahoj kamarádi, my jsme Lazy Bastards – bubeník Andy (26), baskytarista Patrick (26), na hlavní kytaru hraje Basti (26 let), na tu rytmickou Seba (26) a já, Mane (24), zpívám. Všichni pocházíme z malého bavorského městečka Pfarrkirchen a z jeho okolí. Společně hrajeme od roku 2007.

 

Sami o sobě říkáte, že hrajete Working Class Rock’n’roll. Co si pod tím můžeme představit?

Pojem „Working Class“ původně pochází ze skinheadské scény, my skinheadi ale moc nejsme. Spíš se spojujeme s více subkulturami a jejich hudbou. To nás ostatně provází a formuje už od začátku fungování naší kapely. Kromě toho jsme také všichni příslušníci „Working Class“ a jsme na to náležitě hrdí.

 

Které kapely vás ovlivnily? A máte nějaký hudební sen, kde nebo s kým byste si chtěli zahrát?

Skupin a umělců nás ovlivnilo opravdu spoustu a těžko bychom je zařadili jen do jednoho žánru. Pokud bych měl některé jmenovat, tak určitě Rancid, Perkele, Johnny Cash, Willie Nelson, Hank Williams, Dire Straits, Bruce Springsteen, The Casualties, U.S. Bombs, Broilers, Cock Sparrer, Oxymoron, Misfits, atd.

Naším největším snem je udělat delší tour po Evropě nebo USA ☺.

 

Jak to vypadá s novou deskou? Probíhají už nějaké přípravy?

Nové CD plánujeme už dlouho a konečně na něm i začínáme pracovat. Než ale všechno nahrajeme a vybereme písničky, které na desku nakonec dáme, bude to ještě trvat. V tuhle chvíli to odhadujeme na léto 2015, ale uvidíme, jak to půjde.

 

 

Nedávno jste odehráli svůj první koncert v České republice – na otevírací párty Bikeparku Špičák. Jak se vám u nás líbilo? ☺

Koncert v Bikeparku Špičák byl skvělej! Nejdřív to sice vypadalo, že nepřijde moc lidí, ale nakonec byl opak pravdou. Sešla se hromada lidí a byla z toho velká párty. Rádi bychom zároveň pozdravili kluky z Dead Seat Against – skvělá kapela!

 

Co nevidět se do naší malebné republiky vrátíte – 16. srpna se představíte na třetím ročníku volyňské Summer Punk Párty. Jak se těšíte?

Strašně moc a to hned ze dvou důvodů – bude to teprve naše druhá show v ČR a zároveň jsme ještě na moc open air akcích nehráli. Určitě to bude velká párty a skvělej víkend!

 

Co byste na závěr vzkázali českým fanouškům?

Doufáme, že se se spoustou z vás uvidíme na Summer Punk Párty ve Volyni a uděláme tam pořádnej večírek! Budeme také rádi, když zavítáte na naší facebookovou stránku a poslechnete si naší hudbu nebo si prohlídnete náš merch!

 

Tak tedy na viděnou 16. srpna ve Volyni!

 

Rozhovor vedl v němčině a následně přeložil Šimon Blaschko.