Proč si nenechat ujít festival Natruc 2014 v Kolíně?
2.8.2014

Festival Natruc, který se letos uskuteční v sobotu 2. srpna na Kmochově ostrově v Kolíně, opět nabídne žánrově pestrý program. Na návštěvníky čeká například vystoupení stálic jako Chinaski, Mandrage, Wohnout, Rybičky 48, Sto zvířat či legendárního Vladimíra Mišíka & Etc nebo písničkáře Voxela a rappera Ektora. Co se právě na tomto festivalu účinkujícím líbí nejvíce a proč si ho nenechat ujít? 

 

To, čím se Natruc liší od jiných letních hudebních festivalů, je zejména výborná atmosféra, přátelské prostředí a jedinečné místo konání festivalu uprostřed řeky Labe. Letos poprvé si navíc bude možné zapůjčit přímo během kulturní přehlídky šlapadlo či loďku a užít si hudební zážitek zcela netradičně přímo z vody

 

„V Kolíně i na festivalu Natruc budu poprvé a každé ‚poprvé‘ je přeci uloženo navždy v paměti,“ řekl s úsměvem Voxel a dodal: „Nejvíce se těším na vyhlášený areál, ve kterém bude festival probíhat, slyšel jsem na něj samé pozitivní ohlasy!“

 

To kapela Zoči Voči už atmosféru festivalu Natruc zažila na vlastní kůži během loňského ročníku, kdy si cestu za muzikou na Kmochův ostrov našlo čtyři a půl tisíce návštěvníků. „Na festivalu Natruc jsme vystupovali už v loňském roce a byl to super zážitek, proto jsme vůbec neváhali, když nám přišla nabídka vystoupit letos opět. Kromě super atmosféry nás na Natrucu baví i jeho charitativní podtext,“ dodává zpěvák kapely Zoči Vočí Michal Žitňanský.

 

Slovenská punk-rocková formace Konflikt si potrpí zejména na kamarádskou až rodinnou atmosféru, za kterou na festival do Kolína jezdí návštěvníci ze všech koutů České republiky. „Konflikt je ešte Československá skupina a za tých 24 rokov sme sa skamarátili s väčšinou českých kapiel, ktorými veľmi radi požúrujeme! Festival Natruc je jedna z tých rodinných festivalov, kde sa všetci stretávame a je vždy veľký rock´n´roll,“ říká Jury ze skupiny Konflik.

 

„Je nám ctí se opět vrátiti na oblíbený Natrus fest, při jehož minulé návštěvě sa vylilo tolik šampáňa, až jsme sa málem rozpadli. Při této příležitosti tedy zveme všechny naše fanouškieren z Kolína nad Rýnem a tentokráte si přijdou na své obzvláště ženy nad 50 let, neb náš basista, jeho blahorodí Durex von Hentai, disponuje mocným knírem a navíc je expertem na problematiku nezávazného koitu v českých zemích v době od protektorátu do sametové revoluce,“ vtipkuje František Koucký z Hentai Corporation.

 

 To členové přední tuzemské ska kapely Sto zvířat si při vyslovení názvu festivalu vzpomenou hned na pětici jeho předností.  

5 důvodů Honzy Kaliny ze Sto zvířat, proč si nenechat ujít festival Natruc

1. Je to na parádním místě, které jakoby už v druhohorách, když vznikalo, tušilo, že je pro festivalový hemžení jako stvořený.

2. Je multigenerační, a proto vedle sebe může tančit puberťák, malej harantík i zkušenej festivalovej čtyřicetiletej borec.

3. Setkáváme se tam s nám milejma partičkama nejen na podiu, ale i v zákulisí.

4. Jelikož je kus kapely z Prahy, kus z Pardubic a náš holandskej basák Wilko z Kutný Hory, nelze vymyslet lepší místo na festival, na kterej to máme všichni blízko.

5. No a do toho ten Kmoch, kterej vlastně psal skáčko u nás jako první.

 

Pokud ještě nemáte vstupenku, máte možnost si ji do konce června koupit se slevou za 290 Kč. Slevu můžete uplatnit i v případě, jste-li držitelem průkazu ISIC.  

 

Více o festivalu a slevách, stejně jako jeho kompletní program, naleznete na www.natruc.eu.