TŘI KVALITNÍ KAPELY POTĚŠÍ NA PRVNÍHO MÁJE V CHAPEAU ROUGE PŘÍZNIVCE POST-HARDCORE!
1.5.2012
16.00
16.00

První májový večer letos nabízí hudebním fanouškům strávit ho trochu netradičně – poté, co se políbí pod rozkvetlou třešní, mohou si přijít dát hned se setměním reprízu na intimní koncert do sklepních prostor domu na pražském Starém městě, ve kterém se nachází již více jak patnáct let oblíbený bar (a po dobu necelých 5 let i hudební klub) Chapeau Rouge.

 

Zbystřit pozornost by měli zejména ti, kdo mají v oblibě experimentánější pojetí post-hardcore…tj. příznivci například Saosin, Dance Gavin Dance, Chiodos, Devil Sold His Soul, Circa Survive, The Fall Of Troy, The Mars Volta, Coheed & Cambria, Sights And Sounds, Hands Like Houses, Heights, Broadway, Pierce The Veil, Sleeping With Sirens, Of Machines či pozdních Architects. V Chapeau Rouge totiž vystoupí tři hudební soubory – každý z trochu jiné části světa – které se všemi jmenovanými interprety sdílí žánrovou spřízněnost.

 

CLOSURE IN MOSCOW možná nebudou pro všechny návštěvníky tím hlavním hřebem večera, nicméně uvádíme je jako první, neboť pocházejí jednoznačně z největší dálky – až z australského Melbourne. Vznikli v roce 2006 a jejich kvality dokazuje i to, že jim zabralo až neuvěřitelně krátkou dobu zaujmout hudební posluchače na ostatních kontinentech. Pokud máme být konkrétnější, v USA podepsali už koncem roku 2008 kontrakt s legendárním post-HC labelem Equal Vision Records a záhy u něj vydali album „First Temple“. Na jeho následovníku v současné době Closure In Moscow, patřící v Austrálii k nejuznávanějším progresivně-rockovým kapelám, podle vlastních slov usilovně pracují.

 

Pro nemálo příchozích budou hlavním lákadlem britští THE ELIJAH, kteří svým ambientním a atmosferickým post-hardcorem zaujali v Praze během posledního roku a půl již dvakrát, a to v klubech 007 a Futurum. Tato sympatická pětice opět přiveze strhující „křehce hlučnou“ směs hudebních kompozicí převážně delší stopáže, kterými jistojistě strhne i pozornost publika v Chapeau Rouge, a jeho majoritní část si magicky podmaní.

 

Třetím účastníkem večera bude pražský soubor MARINA, který i přes mládí svých členů překvapuje poměrně vyzrálým hudebním projevem, výrazně inspirovaným nejmodernější post-hardcoreovou tvorbou. Kapela na sebe díky stylové rozmanitosti, a nesporně i určité imagi a kontroverzi, dokáže přesvědčivě poutat pozornost, z níž vyplývají i početné zástupy příznivců.

 

Na koncert zve pořadatelský kolektiv Conspiracy, začátek je naplánován ve 20. hodinu, vstupné v hodnotě 250,- CZK zakoupíte u vstupu.