Traktor, Komunál a The Pant v KD Mrákov
17.12.2016
20.00

KD Mrákov se 17.12. na pódiu vystřídají Traktor, Komunál a The Pant.

 

THE PANT vznikli v roce 1996 v Břidličné u Bruntálu. V průběhu let vydávají čtyři autorská alba. Kapela již absolvovala přes šest set zdařilých vystoupení nejen u nás, ale i v zahraničí.

 

V letech 2005 a 2006 dochází k zásadním personálním změnám a vedle zakládajícího člena Romana Kočiříka (bass, voc) dnes kapelu tvoří špičkový multiinstrumentalista Víťa Jelínek (guit, voc) a odchovanec bubenické školy Ivo Batouška Tomáš Vaca (drums,voc.). V roce 2010 vychází skupině první singl v USA s celosvětovou distribucí a trio je k vidění v několika pořadech České televize, na TV Óčko a TV NOVA. O rok později slaví patnáct let vzniku natočením živého DVD „15 Years Anniversary“. THE PANT patří mezi vyhledávané kapely. Můžeme se s nimi setkat na rockových festivalech, motosrazech a na tuzemských klubových vystoupeních. Fanoušci mohou skupinu také slyšet například v Německu,Bělorusku, Rakousku, Polsku a Slovensku.

 

Dnes již stálice na hudební scéně Komunál z Chlumce nad Cidlinou potěší nejen své stálé fanoušky, kterých na jejich koncertech bývá bezpočet, ale i ostatní příznivce rockové muziky. Kapela doposud vydala 13 alb, ze kterých jistě odehraje své legendární songy jako například: Kříže v poli, Střílej zezadu a Volnej pád. Frontman skupiny Luboš Suchánek přivádí publikum do varu nejen svým zpěvem, ale také neúnavným pohybem na pódiu. Tato parta vystupuje jak samostatně, tak  i v rámci turné s různými kapelami. Komunál si můžeme poslechnout na festivalech, na pódiích rockových klubů  ale i na palubě parníku Tyrš,  brázdícího Vltavu. Skupina hraje ve složení: Luboš Suchánek ( zpěv), Pavel Hanuš ( kytara, zpěv ), Radek Plachetka ( kytara, zpěv ), Filip Litera (baskytara, zpěv ), Jaroslav Novák (klávesy, zpěv ), David Hlaváček ( bicí, zpěv ).

Kapela Traktor vznikla v roce 2001, kdy se dali dohromady bývalí členové kapel Tarantula
a Wizard, tzn. Standa Balko, Martin Kapek a Karel Ferda. Tohle trio zhruba po roce doplnili Pavel Balko a Petr Bartošek. Kapela se prezentuje na různých hudebních akcích, hlavně ve festivalové sezóně, jaro a podzim bývají ve znamení Club Tours. V roce 2004 vychází první album „S vlečkou se to lépe táhne“ s netradičním hitem Pamela. K tomuto songu je následně natočen videoklip. V dubnu 2009 vychází druhé CD s názvem 69. O dva měsíce později je natočen oficiální videoklip k songu Cosmosen ve spolupráci se Zdeňkem Izerem. V únoru 2011 se opět Traktor stěhuje do studia a v červnu vydává své třetí CD Tmel. Na podzim roku 2011 natáčí kapela klip Sybil. Ze záběrů na Benátské noci 2012 byl nakonec vytvořen druhý oficiální videoklip – Láskožrouti. Skupina 15. 11. 2013 uvádí na trh  čtvrté CD s názvem ALCATRA’N’Z. Na jaře 2014 proběhlo 5 koncertů  s tím, že ten pátý byl netradičně situovaný na parník Tyrš při plavbě na Vltavě. Tato akce byla brána jako setkání FAMILY  FANS TRAKTOR a zároveň byl ten den uveden na svět první oficiální videoklip k songu ze čtvrtého CD Katakomby. V letošním roce vydává kapela páté CD s názvem ARTEFUCKT, ke kterému připravila šňůru 23 koncertů, z nichž poslední odehrají právě v KD Mrákov. Kapelu proslavily hity: Defenestrace, Láskožrouti, Bludičky……a současný hit z nového CD Vstaňte, pane Lincolne!

 

Tento sobotní večer bude pro všechny rockery opravdovým zážitkem!