Sobotní rocková jízda v KD Mrákov

Mrákovskou sobotní rockovou jízdu 3.12. zahájila kapela Hlouček H (alternative-rock), při jejímž vystoupení se postupně zaplnil sál. Jako jedny z prvních zazněly skladby Okno do duše, Mlýnské kolo nebo Černá a bílá. Vystoupení zakončili skladbou Borec na konec.

 

V prosvětleném sále a na potemnělém pódiu začala připravovat své vystoupení skupina White  Coast Rebels  (rock/metal) . Jak prozradily první tóny, pověst, která doprovázela tuto kapelu, nelhala. Je to opravdu muzikantská parta, která rozproudila nadšené publikum hned od začátku. Jako úvodní skladba zazněl song BAD BOYS. Následovaly skladby od známých kapel ,jako například: Judas Priest, Guns N‘ Roses, Queen a další…. Kapela prozradila, že výběr písní směřovali k českým posluchačům, proto zvolili více  coverů, než vlastních skladeb. WCR v České republice vystupují pouze ve tříčlenném složení  z důvodu onemocnění kytaristy při holandském turné. Domovinou této anglické skupiny jsou španělské pláže, kde hrají většinu roku. Kapela prozradila, že v ČR je sice poprvé, ale rozhodně ne naposled.

 

Nadešel čas, kdy jsme si mohli poslechnout tóny dnes již legendární kapely Coda (hard-rock), která hrála v Mrákově po deseti letech. Jednou z prvních skladeb byla píseň Co dál v podání Honzy Haško. Potěšením pro posluchače byla nová píseň Cody  Vrátím se.  Skupina si pro fanoušky také připravila dva vánoční dárky : na pódiu zazpíval jejich bývalý zpěvák „ Stanley“ a v rámci přídavku zazněla
za doprovodu místního dudáka chodská píseň Žádnej neví, co jsou Domažlice, kterou ve zdejším sále společně zahráli před třiceti lety. Sál přivítal kapelu velmi vřele a kapela jejich nadšení ocenila společným zpěvem s publikem, při kterém zpěvák Honza Haško chodil sálem.

Byl to velmi vydařený večer a z reakcí publika bylo patrné, že nejen Codu opět rádi uvidí.