Tour t-music Back to School prodlužuje festivalovou sezónu a láká i na novinky Cocotte Minute nebo Eddie Stoilow!
18.9.2012
20.00
20.00
25.9.2012
20.00
20.00
27.9.2012
20.00
20.00
2.10.2012
20.00
20.00
4.10.2012
20.00
20.00

Festivalová sezóna nekončí v srpnu! Díky tour t-music Back to School můžete zakusit spoustu zážitků, legrace a hudebních novinek také během babího léta. Mezi 18. zářím a 4. říjnem vystoupí v šesti českých a moravských univerzitních městech přední domácí kapely, jako jsou dynamická Vypsaná fixa, pop-rockoví Mandrage, Eddie Stoilow, skáčkoví recesisté Tleskač nebo energičtí Cocotte Minute.

 

Navzdory náročné letní sezóně mají headlineři t-music Back to School v zásobě množství novinek. Crossoverová kapela Cocotte Minute přichází s novou rytmikou, přívětivější hudební tváří a řadou audiovizuálních zážitků. Nový singl Moje holka podpoří nápaditým videoklipem… Pozadu nezůstávají ani Eddie Stoilow. Nový song s názvem Piano Piece netrpělivě čeká jen na zahájení t-music Back to school, kde stále populárnější parta bude pokračovat v oslavách svých desátých narozenin.

Druhé pokračování putovního open-air mejdanu t-music Back to School, který při loňské premiéře navštívilo přes sto tisíc fanoušků, okoření zahájení akademického roku svižnou muzikou a originálními, často recesistickými atrakcemi. Po nadšených ohlasech nebude chybět t-music Academy s kreativními i vtipnými disciplínami, originální malířský ateliér či interaktivní zábavné prezentace přírodovědných a technických oborů. Prostě hudba, zábava a poznání patří k sobě…

 

Letošní turné začne v Olomouci (18. 9.), o dva dny později se přesune do Brna. Následující týden přivítají t-music Back to School v Českých Budějovicích (25. 9.) a Plzni (27. 9.). Do seznamu zastávek přibyla Ostrava, kde se akce odehraje v nově revitalizované Dolní oblasti Vítkovic (2. 10.). Finále pak proběhne 4. října na pražském Výstavišti. Vstupné na všechny koncerty je zdarma. Více informací na www.t-music.cz nebo na http://www.facebook.com/tmusic.b2s.

 

Čerstvou energií nabití Cocotte Minute, kteří s úspěchem zdolávají česká i zahraniční pódia již po celou dekádu, se chystají na t-music Back to School odhalit řadu překvapení. Kapela krom jiného přizvala do své původní sestavy ještě druhého bubeníka. Výsledkem je umocnění syrových grádů „cocottů“. Rovněž repertoár zaznamenává posun a vlnu nových inspirací a snaží se přiblížit i širšímu publiku, přitom si ponechává svůj tradiční „coco“ rukopis.

Další novinkou v kapele je nový „dress code“: po úspěšné éře Sado Disco ve stylu latexových kostýmů vsadili muzikanti v čele se zpěvákem Zellerem na zcela nový outfit v podobě elegantních obleků. Pánové se rozhodli přesvědčit, že i tvrdá muzika umí být elegantní a vyzrálá a o nadsázku či nadhled nemá nouzi.

V neposlední řadě mají Cocotte Minute na kontě novinku v podobě singlu s názvem Moje holka. Natočili k němu za pomoci originální technologie i videoklip, který si ponechávají pro příznivce t-music Back to School jako překvapení.

 

Podobně jako Cocotte Minute, také šestičlenná parta Eddie Stoilow pomalu uzavírá první dekádu své existence a rozjíždí oslavy kulatého výročí, které vyvrcholí přesně za rok. Kapela, jejíž kariéra nabrala od začátku vysoké obrátky, rozšířila v minulém roce svůj tým o příležitostného člena. Není jím nikdo jiný než populární gólman a zdatný bubeník v jedné osobě, Petr Čech. Začalo to občasným hraním ve zkušebně a dnes Petr s přehledem odehraje polovinu aktuálního setu. Kdy a kde je možné Petra po boku Eddie Stoilow spatřit, záleží na štěstí.

Formace má v zásobě i další novinky: v rámci svých prvních oslav odtajnila 1. září ve Žlutých lázních novou pecku Piano Piece, kterou plánuje oficiálně vydat na stejnojmenném singlu právě u příležitosti zahájení t-music Back to School 17. září. Nahrávka bude doprovázena zbrusu novým videoklipem, který oficiálně spatří světlo světa týž den. Novou desku pak Eddie Stoilow připravují na polovinu roku 2013.

 

To kluci z Vypsané fixy se rozloučili s koncem prázdnin minulý víkend během festivalu On The Road v Lázních Bohdaneč, tedy téměř na domácí půdě. Výtěžek z akce, na jejíž organizaci se část sestavy zároveň podílela, bude použit na vzdělání dětí v Ugandě a Indii. Kapela si díky své jedinečné hudbě ve stylu pop punku a originálnímu textovému rukopisu získala početné publikum i mimo naše hranice v zemích jako jsou Itálie, Anglie, Japonsko nebo Polsko. Právě v Polsku před nedávnem vyšlo jejich výběrové album Fixmisja, díky čemuž se dostala do legendární hitparády rádia Lista przebojow jejich známá hitovka Stereoid.

Obsah desky i kapelu jako takovou pochválil například polský hudební server Muzyka.pl, který uvedl: „Charakteristickým rysem této skupiny jsou poetické, surrealistické a vícerozměrné texty plné smyslu pro humor, za jejichž autorstvím stojí frontman a zpěvák Michal Mareda. Jak v textu, tak v hudbě samotné je za rockovou energií hmatatelná nostalgie – cítím, že nějakým způsobem blízká nám, Polákům. Nakonec jsme přece ze stejné kultury, obdařeni slovanskou duší a východoevropskou citlivostí…“