Three Days Grace a Bad Wolves rozproudili Prahu!

V pátek 19. října na výstaviště v pražských Holešovicích zamířili fanoušci kapely Three Days Grace, která se do Prahy podívala zase po dvou letech. Celý večer zahájila „čerstvá“ californská pětice Bad Wolves.

Na to, že předkapela Bad Wolves debutovala teprve v roce 2017, předvedla výkon velice nad očekávání. V některých momentech by nezaujatý pozorovatel mohl dokonce předpokládat, že se jedná o samotné leadery, což rozhodně skupině otevírá dveře dokořán pro budoucí koncerty, po kterých bude jistě nejeden fanoušek volat. Obzvlášť pak v momentě, kdy mezi svými peckami zařadili do svého playlistu i cover verzi písničky Zombie od Cranberries (cover se dokonce dostal i k samotné  zpěvačce Cranberries – Dolores O’Riordan, která chtěla být jeho součástí, ale bohužel společné nahrávání mělo proběhnout v den, kdy se světem rozletěla zpráva o její smrti).  Atmosféra, která se při této skladbě proháněla celou Malou sportovní halou, by se dala popisovat samými superlativy.

 

Bad Wolves se rozloučili za velice bouřlivého potlesku publika a po krátké pauze na stage konečně nastoupili očekávaní Three Days Grace. V prvních chvílích vystoupení Three Days Grace po předkapele působilo maličko měkčeji, nicméně díky hale plné nejen nových, ale hlavně i dlouhodobých fanoušků, to nebylo na atmosféře nijak poznat.

 

Nová deska Outsider, kterou Three Days Grace na svém turné aktuálně představují, vyšla teprve letos v březnu, proto je pochopitelné, že mnohem větší ohlasy zaznamenaly spíš ostřílené pecky, jako Pain, I Hate Everything About you, Riot a další. Nechyběl ani akustický set (konkrétně písničky Love Me or Leave me nebo Get Out Alive), což pro koncerty Three Days Grace nebývalo úplně zvykem. Oproti mnoha koncertům v malé sportovní hale, kde mívají zvukaři často problém, byl zvuk nadprůměrný.

 

Plusem k organizaci určitě byl pohodlný vstup hlavním vchodem, díky kterému byly kratší fronty. Co hodnotím jako malé mínus je absence šatny. V létě by to určitě nebyl problém, ale za chladných podzimních večerů se dá předpokládat možnost odložení bund/kabátů. Naštěstí ale byla hlavní vrata celou dobu koncertu otevřena, díky čemuž nebylo v hale nadměrné vedro a každý návštěvník koncertu měl možnost případně kdykoliv odskočit zchladit se ven, aniž by přišel o zážitek, protože i zpoza vrat bylo stále dobře slyšet a pro ty s lepším zrakem určitě i vidět.

 

Venku i vevnitř se pak nacházely občerstvovací stánky, i když ten venkovní brzy postrádal zásoby a uvnitř se zase stály zdánlivě nekonečné fronty, což ale není divu, vzhledem k množství návštěvníků.

 

Three Days Grace se do Čech vrátí zase příští rok, kdy budou součástí Rock For People. Doufejme, že ani Bad Wolves jsme neviděli naposledy!