THE SKATALITES oslaví půl století existence v pražském klubu Roxy
16.4.2014
19.00

Jamajská legenda The Skatalites slaví 50 let od svého založení a v rámci 50th Anniversary Tour navštíví i Českou republiku. Koncert plný známých hitů v rytmu ska a reggae se uskuteční 16. dubna v pražském klubu Roxy. V roli předskokanů se představí kapela The Spankers.

 

Pražský klub Roxy se 16. dubna zaplní fanoušky ska a reggae. Uskuteční se zde koncert jedné z nejznámějších jamajských kapel – The Skatalites. Tu bylo možné v České republice vidět již několikrát, v podobě klubového koncertu však naposledy v roce 2008. Od té doby kapela absolvovala řadu koncertů po celém světě. Nyní se do Prahy vrací, aby se všemi svými fanoušky oslavila 50 let své existence. Koncert se uskuteční v rámci turné 50th Anniversary Tour, se kterým v současnosti kapela objíždí celou Evropu a v klubu Roxy rozbalí skvělou show plnou energického ska a pozitivních reggae vibrací. Těšit se můžeme na královnu ska, zpěvačku Doreen Shaffer, a samozřejmě na staré známé hity jako je The Guns Of Navarone, Simmer Down a mnoho dalších. Vzhledem k historii kapely, jejím úspěchům a celosvětové popularitě, se v tomto žánru jedná o hudební klubovou událost tohoto roku.

 

main foto_Skat

zdroj: archiv kapely

 

The Skatalites se dají označit za největší průkopníky stylu ska a reggae. Ačkoli se úplně první setkání těchto hudebníků uskutečnilo už v roce 1955, tak kapela původem z Jamajky datuje své začátky do roku 1964, kdy vydala svoji první úspěšnou desku Ska Authentic. Součástí kapely byl mimo jiné i Bob Marley nebo Don Drummond. Díky vnitřním sporům kapela později přerušila svoji činnost, ale v roce 1983 vystupuje na Reggae Sunsplash Festival a od té doby začíná opět hrát a je stále slavnější. Během svého působení propojili The Skatalites své aktivity s dalšími hvězdami svého žánru, jako jsou The Wailers, Specials, Madness a další. Pozitivní tóny šířili nejen na Jamajce, ale později i v USA a vůbec po celém světě. Opakovaně získali nominaci na Grammy, album „Hi-Bop Ska“ získalo cenu americké Independent Record Distribution a se svými koncerty objeli USA, Evropu, Rusko, Japonsko, Jižní Ameriku a další místa. Z původní sestavy dnes kapelu reprezentují Lester Sterling a Doreen Shaffer. Jejich hudba je však stále plná dobré nálady a energie, která spojí a roztančí obecenstvo kdekoli na světě.

 

 

 

Před samotnými The Skatalites rozproudí návštěvníky koncertu pražská kapela The Spankers, jejichž hudba s obrovskou energií kombinuje styly jako ska, reggae, funky, rock i rap. Fanoušci ji mohli v roce 2013 vidět na festivalech Colours of Ostrava, Mighty Sounds, Rock for People a mnoha dalších. Stejně tak ji velmi dobře znají z klubových koncertů po celé České republice i v zahraničí. V rámci tohoto koncertu The Spankers oficiálně představí svoji novou zpěvačku.

 

Předprodej vstupenek se uskuteční v síti Tickepro, Ticketportal a za zvýhodněnou cenu také v kavárně NOD.

 

16.4.2014 – The Skatalites @ ROXY

Support: The Spankers

Open Doors: 19:00

Předprodej: 390 czk + popl./fee