The Locos: „… na pódium, to je jedno šílenství!“

Ve spolupráci se slovenským hudebním portálem HUDBA-MUSIC.sk vám přinášíme exklusivní rozhovor se španělskou ska partičkou The Locos, jejíž část můžete znát ze samotné kapely SKA-P!

The Locos vystoupili 1.7.2011 na slovenském festivalu TOPFEST a my měli tu možnost být u rozhovoru s jedním z hlavních headlinerů! Nyní se The Locos chystají i do České republiky na festival Trutnov Open Air… Přečtěte si proto rozhovor se zpěvákem Pipim a dozvíte se tak něco víc o kapele, můžete se tak připravit na vlnu obrovské energie, kterou vám jistě předají!

Autor: Rowdies
Tlumočník: Janka Pieružková­­

Odkaz na rozhovor: ->http://www.hudba-music.sk/novinky/rozhovor-so-skupinou-locos<-

1. Název vaší skupiny je Locos, což v překladu znamená blázen, bláznivý. Vystihuje tento název vaše osobnosti? Dalo by se říci, že jste i ve vašem soukromí takoví blázni?

Myslím si, že to co nejvíce vystihuje název Locos je celkový postoj skupiny co se týče našeho scénáře. Na všech našich koncertech se snažíme již od samého počátku, od prvního akordu rozproudit zábavu, zpívat, skákat, tančit. Nakazit naše publikum energií, aby si to všichni pořádně užili.

2. A jste tedy takoví i v normálním životě?

No já osobně (Pipi) jsem víc klidnější. A ty také, že? Ano. (Odpověděl kytarista Fer). V soukromí jsme tedy mnohem klidnější, ale na pódium, to je jedno šílenství.

3. Nepřemýšleli jste o tom, že začnete zpívat i v anglickém jazyce? Nebo si myslíte, že angličtina není vhodná pro vaši hudbu?

Možná by i byla vhodná, ale po anglicky nemluvím. Navíc ve španělštině se nám snadněji vyjadřují naše myšlenky a názory, co chceme říci – co se týče politických či sociálních otázek.

4. Měli jste odezvu od vašich fanoušků, například ze Slovenska, či jinde, že se díky vám začínají učit španělsky?

No, je pravda, že si všímáme, že lidé znají texty našich písní a zpívají ve španělštině s námi. Ale nemyslím si, že rozumí, tak jako když přijde do Španělska anglická skupina a zpívám s nimi, bez toho, abych jim rozuměl. To nejdůležitější však je, že lidé vědí, o co ve skupině Locos jde. Znají problematiku, které se věnujeme – politika, sociální situace. Myslím si, že to je také velmi důležité vědět i o čem skupina zpívá.

5. Míváte i společné koncerty se Ska-P? Nebo už by to bylo dva koncerty za jeden večer hodně?

O to tu nejde, momentálně je Ska-P pozastaveno, ale o pár let plánujeme vydat další alba se Ska-P. Momentálně se tedy naplno věnuji Locos.

6. Můžeme Locos považovat jako nějaké pokračování Ska-P?

Ne, Locos je něco jiného. Jediným společným znakem jsem Já – že působím v obou skupinách. Locos je více do ska, a více sociální a méně politické.

7. Snažíte se také diskutovat, prezentovat vaše myšlenky navenek? Nebo chcete, aby to lidé pochopili z vaší hudby, sami si ji tedy interpretovali?

Já si myslím, že nejen naše hudba, ale i například hudba Ska-P či Rancid ovlivňuje mnoha lidí, kteří se začínají zajímat o problémy, kterým se skupiny věnují. A to je to nejdůležitější – odkaz, který pro lidi zanecháme.

8. Je u vás otázka legalizace marihuany stále aktuální? Máte podobně situovanou písničku jako Ska-P?

Já myslím, že Ska-P vyjádřila svůj názor dostatečně jasně (smích:-D)