Slánský festival VALNÍK slaví 20 let
23.8.2019
24.8.2019

 Jubilejní dvacátý ročník slánského hudebního open air festivalu VALNÍK se uskuteční jako již obvykle předposlední srpnový víkend v příjemném a útulném prostředí areálu letního kina ve Slaném. 

 

Název tradičního festivalu, který vám může připadat trochu kuriózní, vznikl díky legendárnímu nultému ročníku v roce 1999. Ten se totiž odehrál na místním fotbalovém hřišti na skutečném valníku. Ač se od té doby mnoho změnilo, festival však vydržel, a neboť se letos koná již podvacáté, pojali ho pořadatelé jako BEST OF VALNÍK 1999-2019 a na akci pozvali nejzásadnější soubory, které na tomto slánském festivalu během uplynulých dvaceti let hrály.

 

Festival se stejně jako poslední roky bude konat jako akce dvoudenní a vystoupí na něm třicet skupin. Dramaturgie vychází jako vždy především z punkrocku a jeho odnoží, ale je jako obvykle hodně pestrá a proložená styly jako ska, rock, folk, rock´n´roll či hardcore. 

Hlavními hvězdami festivalu budou určitě známé a oblíbené skupiny STO ZVÍŘAT, WOHNOUT a KRUCIPÜSK, které určitě netřeba nějak více představovat, spolu s největší punkovou legendou u nás, kapelou VISACÍ ZÁMEK. Sekundovat jim pak budou české punkové legendy SPS E!E včetně předních kapel naší punkrockové scény, jimiž jsou domácí slánské TOTÁLNÍ NASAZENÍ nebo pražská squadra THE FIALKY. Dalšími skupinami tohoto žánru budou N.V.Ú., HOUBA, stále oblíbenější VISION DAYS nebo VOLANT s tolik typickým saxofonem.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit také na populární pražské rockové skupiny PRAGUE CONSPIRACY a COVERS FOR LOVERS, do folkrocku zabrousí slánští DERATIZÉŘI a rock´n´roll zazní při setu zpívajícího právníka Petra Pečeného a jeho skupiny DOCTOR P.P., Aby punkových odnoží nebylo málo, svůj alternativní punk přivezou KOHOUT PLAŠÍ SMRT, ve svižných rytmech zahrají také VHS, SEX DEVIANTS nebo P.U.M.

Nejen vyznavače tvrdší hudby jistě potěší PROJEKT PARABELUM, jimž budou sekundovat HANNIBAL LECTER, E.O.S., CENSORSHIT nebo STREETMACHINE. Z mladší generace kapel se jako host opět představí vítěz soutěže Skutečná liga, letos jím je skupina MAD DAYS.

V rámci tradiční podpory regionální scény vystoupí také známé místní kapely DILEMMA IN CINEMA, SVOLOČ či RECKLESS, celý festival pak zahájí legendární folkový písničkář ZÁVIŠ

 

Podrobný program včetně všech dalších informací, týkajících se 20. ročníku slánského open air festivalu VALNÍK najdete na internetových stránkách

www.valnik.cz