Slánský festival VALNÍK již popatnácté!
30.8.2014

Patnáctý ročník slánského rockového open air festivalu VALNÍK se uskuteční jako již obvykle poslední prázdninový víkend v příjemném a útulném prostředí areálu letního kina ve Slaném, kam se v loňském roce opět vrátil. 

 

Název tradičního festivalu, který vám může připadat trochu kuriózní, vznikl díky legendárnímu nultému ročníku v roce 1999. Ten se totiž odehrál na místním fotbalovém hřišti na skutečném valníku. 

 

             Festival se bude i letos konat jako akce jednodenní a vystoupí na něm dvacet pět skupin. Součástí festivalu bude i páteční program ve slánském klubu Šantán, kde proběhne kapelami nabitý večírek pro nedočkavé. Dramaturgie celého festivalu vychází tradičně především z punkrocku a jeho odnoží, ale je tradičně proložená styly jako ska, rock či hardcore. 

 

Hlavní hvězdou festivalu bude určitě známá a populárním skupina WOHNOUT spolu s českými punkovými legendami SPS a E!E. V sobotním programu vystoupí i další přední kapely české punkrockové scény – TOTÁLNÍ NASAZENÍ, VOLANT, PUNK FLOID a VISION DAYS, dále se diváci mohou těšit na MEDVĚD 009 či COVERS FOR LOVERS a pro milovníky tvrdší hudby zahrají PROJEKT PARABELUM nebo HANNIBAL LECTER. Během soboty se v letním kině představí celkem šestnáct souborů. Festival budou uzavírat slánští DERATIZÉŘI

Už v pátek ale v rámci již zmiňovaného večírku pro nedočkavé vystoupí ve slánském klubu Šantán legendární slovenská punková skupina KONFLIKT. Sekundovat jí bude dalších osm souborů, například punkrockoví SEX DEVIANTS a především pak regionální soubory podobného žánru, punkové skupiny DILEMMA IN CINEMA, S.N.A.D. a další. 

 

 

Podrobný program včetně všech dalších informací, týkajících se 15.ročníku slánského open air festivalu VALNÍK najdete na internetových stránkách

www.valnik.cz