Scooter představili v Brně nové album a natáčeli videoklip!

autor: Lukáš Dostál

Únorový koncert kapely Scooter v brněnské Kajot areně vyvolal u fanoušků nadšené reakce. Přesně ve 20:45 se rozezněly první tóny intra a na stage přiběhlo neměcké trio. Jako první song zahráli J’adore Hardcore a celý song doprovázela ohňivá show.

 

Co se týče světel a zvuku, myslím, že si zaslouží jedničku! Během následujících songů s pyrotechnikou neotáleli, ba naopak! Zazněly hitovky jako Jumping all over the world, The question is what is the question, Ramp! (The logical song), Nessaja, Maria, How much is the fish a mnohé další. Nechyběla také It’s a biz, během které se skutečně natáčel videoklip! Navíc Brno bylo prvním místem, kde Scooteři zahráli tento song živě.

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=4272xMjT8_M&feature=player_embedded

 

Co mě nejvíc překvapilo a velice potěšilo bylo to, že po dlouhé době, ale bohužel prý naposled, jak okomentoval song H.P. Baxxter, zahráli I’m raving. „Tento song jsme už pěkně dlouho nehráli a asi už ani nebudeme, takže si toho važte!“ dodal Baxxter. Vzhledem k jásajícímu davu tento song nikdo nečekal. Fanoušci byli trošičku otráveni tím, že několikrát museli na pódium přicházet technici a spravovat Baxxterovi odposlech a mikrofon. Jak můžete vidět výše ve videu I’m raving – musel dočasně použít klasický mikrofon. Pořád to nebylo v pořádku. Po jedné z písní se odebral za zvukaři a museli mu kompletně poupravit odposlech. Nikdo nevěděl, co se bude dít, dokonce ani Rick s Mikem, ale Ti toho ihned využili a začali s improvizací na klávesy. Z ní byli fanoušci velmi nadšeni a oba sklidili obrovský potlesk!

 

Co se týče dalších songů, nechyběly ani David doesn’t eat, The only one, Jigga, Jigga, One (Always hardcore), Jump that rock. Když jsem tak pozoroval ten poblázněný dav, nestačil jsem se divit, že mají Scooteři fanoušky i ve věkové kategorii 50+. Na to, že hala nebyla zaplněna a vůbec nebylo vyprodáno, dav vřískal jako o život. Mezi poslední songy patřily Endless summer, Hyper Hyper a Move your ass. Ty navíc ani neměli na seznamu ! Krátce po 22.hodině se Scooter rozloučili s fanoušky a odpochodovali za bouřlivého potlesku.

 

Za fotky, článek a video děkujeme Lukášovi Dostálovi!!