Rybičky 48 vyjíždí na Slovensko za Horskou Chatou!

Už je to 14 dní co Rybičky 48 pokřtili své čtvrté řadové album DESKA ROKU, a to ve velkém stylu! Pražský klub, Lucerna Music Bar, praskal ve švech, když Rybičky odehráli společně se svými hosty 20 písní. Jako předkapela se při této akci představila českému publiku slovenská kapela Horská Chata! Rybičky 48 nyní tento víkend jedou na Slovensko, kde se představí naopak v roli předkapely Horské Chaty. R48 už všichni dobře známe, pojďme si proto představit Horskou Chatu a zeptat se jich jak se jim v Praze hrálo!

Horská Chata je čtyřčlenná kapela ze slovenského města Martin. Fanoušci „R48“ kapelu uvítali na křtu skvěle, od první chvíle bylo před pódiem zaplněno, i ti co postávali u baru si notovali, všimla si toho i HCH. „Na to že to bola premiéra tak veľmi dobre, boli sme veľmi prekvapení! Je to pre nás pocta zahrať si v Lucerne a vôbec v Prahe. Bolo to ďaleko od nás, takže sme nečakali že to bude takto…“ odpovídá na otázku, jak se v Praze hrálo, zpěvák kapely Martin. V Praze si Horská Chata zahrála na křtu Rybiček poprvé, přesto si Prahu moc neužili, hned po koncertu se vraceli domů. Hodně skupin Prahu obdivuje proto jsme se Martina zeptali, zda i oni si Prahu oblíbili.  „Nie, bohužiaľ … Ako na každom koncerte. Prídeme, odohráme a hneď valíme domov. Bohužiaľ je to tak ale dúfame že niekedy prídeme len tak na víkend!“ 

Těm kterým se HCH zalíbila nemusí zoufat, kapela plánuje do ČR cestovat i nadále.Tak určite v budúcom roku by sme veľmi radi navštívili nejaké festivaly, ale aj klubové akcie. Určite tu budem!“ R48 si HCH pozvali na křest a Horská Chata tak Rybičky 48 na oplátku pozvala do svého rodného města Martin! Společně tu odehrají koncert v klubu Kocka 29.10. „Klasika všade dobre doma najlepšie. V Martine to bude určite super, za to ručím! Je to naše rodné mesto, takže je to jasné…“ A co říkají na tvorbu svých kolegů z Kutné Hory? „Ja som to nový album ešte nepočul. Pravdou je že som nepočul žiadne album od nich, ale v rádiu alebo v telke sa mi to páčilo, hrajú fajn!“

httpv://www.youtube.com/watch?v=73CT7WszS7k

Horská Chata tento rok vydala album „4“, kterého požehnaně na křtu rozházela mezi fanoušky. Ti co neměli štěstí a placku nechytli, můžou alespoň část jejich tvorby poslednout na bandzone: http://bandzone.cz/horskachata!

Ještě několik fotek ze křtu, které se nám nevešli do reportu! Ať si můžete prohlédnout jak chalani z Martina, vypadají v akci!