Rock for People hlásí příjezd dalších hvězd: Bastille, Guano Apes a Parov Stelar!

Tento čtvrtek by se fanoušky festivalu a hudby obecně dal označit za Velký –festival Rock for People zveřejnil další headlinery i coheadlinery obou jeho edicí – tedy jak jeho královéhradecké, tak i plzeňské části. Stručně: v červnu v Hradci vystoupí populární indie zázrak Bastille, v Plzni o měsíc později stálice Guano Apes či elektroswingeři Parov Stelar.

 

Mezi dalšími potvrzenými kapelami pro Hradec Králové jsou velikáni Faith No More, Hollywood Undead, Asking Alexandria či Red Fang. Plzeňský line-up se rozšířil už na devět zástupců evropské osmadvacítky. Západočeská metropole se pro rok 2015 stala Evropským hlavním městem kultury, a proto pořadatelé přivezou minimálně jednu hudební ochutnávku z každé z členských zemí Evropské unie.

 

Rock for People v Hradci Králové proběhne mezi 4. a 6. červnem, Rock for People Europe v Plzni v tradičním termínu festivalu od 3. do 5. července. Více informací na www.rockforpeople.cz, vstupenky na oba festivaly jsou v prodeji na www.ticketsforpeople.cz.

 

V rámci obou částí festivalu se představí uskupení velkého i menšího formátu, ověřené formace, i ty, které teprve na své entrée čekají. Ale již nyní dokazující své neoddiskutovatelné kvality. Například němečtí Guano Apes nejsou festivalovými debutanty.

„Vzpomínám si, když byli na Rock for People poprvé. Tehdy se stali první velkou zahraniční kapelou, která ve své podstatě katapultovala festival do zorného pole širší veřejnosti a naznačila jeho další směřování vstříc zahraničním kapelám. To se psal rok 1999 a letos se po šestnácti letech opět necháme touto lavinou strhnout,“ uvádí Michal Thomes, jeden z dvojice organizátorů festivalu.

 

I rakouští Parov Stelar dokazují, že jako pionýři elektroswingu, patří stále k vývozním artiklům rakouské hudební scény číslo jedna. „Do Plzně jsme od počátku chtěli elektro swing, tak proč ne ten nejlepší. V Hradci před dvěma roky již svým skvělým vystoupením dokázali, že jejich roztančená show umí vtáhnout do „děje“,“ vysvětluje Michal Thomes a dodává: „Obrovskou radost máme i z potvrzení Bastille, kteří hradecké dramaturgii budou náramně slušet.“ Anglický čtyřčlenný zázrak indie scény, který uhranul nejen hudební fanoušky, ale i kritiku, a dlouhodobě okupoval se singlem Pompeii nejvyšší příčky hitparád, vystoupí na Rock for People v červnu.

 

Rock for People Hradec Králové (4.–6. 6. 2015)

* Faith No More

* Bastille

* Hollywood Undead

* Asking Alexandria

* Red Fang

Rock for People Europe Plzeň (3.–5. 7. 2015)

* Parov Stelar

* The Ting Tings

* Guano Apes

* Movits!

* GoMad! & Monster

* Bottled in England

* The Inspector Cluzo

* JoyCut

* De Staat