Reggae Autumn: Rozhovor s Bass Federation

Na prvním koncertě festivalu Reggae Autumn, hrál mimo jiné i nově vzniklý německý projekt  Bass Federation. Příjemné reggae tony spojení s tanečním dub stepem roztančily všechny přítomné a přinesli do chladného podzimního večera trochu melodického slunce. Skvělá atmosféra prostoupila prostory klubu la Fabrique a v pohodovém tempu zahájila podzimní reggae sezonu.

Škoda jen, že publikum nebylo početnější. Kapely co ten večer vystoupily by zasloužili větší podporu.  Jména jsoz to sice převážně neznámá. Ale neznalost neznamená neúspěch a tak pokud máte o reggae hudbu zájem a máte chuť poznávat nové kapely neváhejte a přijďte na některý s dalších koncertů Reggae Autumn. Více podrobností najdete na oficiálních stránkách festivalu http://reggaeautumn.cz/cs/ .  Nicméně zpátky k Bass federation. Po jejich vystoupení jsme odchytili jednoho ze zakládajích členů této formace Benitoa Schoellera a zeptali se ho na pár otázek.

Jak si užíváte festivalovou sezónu?

Jo, dnes to bylo fajn. Bylo to podruhé, co jsme hráli v Praze. Nepřišlo sice tolik lidí, ale jsme rádi, že jsme tu mohli hrát.

A byl jsi sám na nějakém festivalu jako divák?

Tenhle rok? Byl jsem na Chiemsee Reggae Summer a ještě na jednom menším reggae festivalu v Německu.

Kde jste ještě hráli?

No, zatím jsme měli asi jenom čtyři zkoušky, takže je to ještě dost nový projekt…Měli jsme tak čtyři zkoušky a 4 koncerty. Pořád jsme ještě na začátku.

Myslím, že jsi dřív hrál v jiné reggae skupině…

Bojitos!

Pocházejí z Bojitos  i další členové skupiny?

Ne, dva pocházejí z německé reggae skupiny Irie Invaders a jeden  hraje ve ska skupině, ten také skládá naše písničky.

A jak jste se potkali?

Já a bubeník jsme byli spolubydlící na univerzitě, potom jsme se dali dohromady s kytaristou…a dalšího kytaristu, který tu dnes nemohl být kvůli zranění, jsme vlastně potkali taky tam.

Myslím, že nemáte zpěváka…

No, zatím ne, produkovali jsme písničky ve studiu a chtěli jsme je hrát i naživo, v dub verzích.  Naši zpěváci jsou z celé Evropy, třeba Amsterdamu, Berlínu… Zatím s námi nehrají naživo, ale možná v budoucnosti…uvidíme.

Takže to není poprvé, co jste v Praze?

No, byli jsme na jednom festivalu, v Rock Café…

Studentfest?

Jo, Studentfest.

To bylo s Bojitos?

Jo. Byla to zábava, moc se nám to líbilo.

A jak si užíváš Prahu?

No, tentokrát jsem z ní moc neviděl, protože jsme přijeli teprve před 4 hodinami a musíme odjet už zítra ráno…Je to smutný, příště se pokusíme zůstat tu trochu dýl…
Ale Praha je nádherná. A taky je pro nás dost levná. (smích)

Jaké jsou vaše hudební vzory?

Toho je hodně…tak třeba v dubu je to samozřejmě King Tubby, oldschoolový dub a teď zrovna poslouchám dost dub step, víc elektronický věci, třeba Mungos Hi Fi… Máme rádi hodně skupin, je těžký jmenovat někoho konkrétního.

Proč se jmenujete Bass Federation?

Protože milujeme basy (smích) a basovou hudbu, teda reggea, dub…

Jak je to u vás se skládáním hudby?

Bubeník a já produkujeme hudbu, pak ji posíláme zpěvákům a ti přidávají k rytmům h

Chtěli byste něco vzkázat svým fanouškům?

Jo…navštivte naší stránku www.myspace.com/bassfederationband a taky koukněte na label našeho bubeníka, má několik nových skladeb.

Fotografie : Alžběta Dvořáková