Vanessa Mae očaruje svými houslemi v ČR již za 10 dní! (TZ)
18.10.2010
20.00
19.10.2010
20.00

Fenomenální a světoznámá houslová virtuoska VANESSA-MAE opět uhrane svou hrou Českou republiku a to hned dvakrát. 18. října ji očekává O2 ARENA v Praze a den na to, 19. října, ji přivítá ČEZ ARÉNA v Ostravě.

Praha i Ostrava se bude těšit na nejznámější hity z alba Choreography z roku 2004 a zahraje i průřez toho nejlepšího z její tvorby, tak jako na albu Platinum Collection z roku 2007.
VANESSA-MAE připravuje pro české publikum také překrásnou vizuální show. A to nejen díky tomu, že podle časopisu People patří mezi „50 nejkrásnějších lidí světa“.
Patrně nejpopulárnější houslistka planety, se narodila 27. října 1978 v Singapuru. Mnozí věří, že se zrodila s předurčením stát se virtuoskou. Je totiž narozena ve stejný den jako Nicolo Paganini.
VANESSA-MAE svými fúzemi klasické a populární hudby oslňuje publikum po celém světě. Díky své nesmírné popularitě prodala již přes 10 milionů desek ve více jak 100 zemích světa. Její nadání se projevilo již ve velmi útlém věku. Umělecky debutovala v pouhých deseti letech po boku Britské filharmonie. V dospělosti však opustila klasickou interpretaci vážné hudby a její pojetí houslových koncertů uchvátilo publikum celého světa.
Mnoho klasických hudebníků ji zatracuje pro „kacířství“, se kterým nakládá s vážnou hudbou a jejími stěžejními díly. Ale právě díky VANESSA MAE mohlo miliony fanoušků MTV objevit např. Bachovy Fugy.