Pořad KOMBO vás vezme na koncerty i do zákulisí

Do archivu pořadů ČT nahlížím celkem pravidelně. Ale úplnou náhodou jsem objevila pořad Kombo, který by mohl všechny milovníky hudby zajímat.

 

Moderátoři Johana Matoušková a Pavel Kučera představují v každém díle vždy jednu progresivní českou kapelu a to napříč všemi hudebními žánry, kterou dokumentárně sledují a zpovídají její muzikanty. Vrcholem pořadu je pak záznam jednoho z jejich koncertu. Zároveň ale také prostřednictvím místa, kde se vystoupení odehrává, objevujeme tuzemské kluby, nahrávací studia, multifunkční haly, festivalové scény a další atraktivní prostory, kde se hudba odehrává.

 

Cyklus současně nabízí i nečekaná setkání s hudebními hvězdami, vycházejícími talenty a pochopitelně také zachycuje aktuální dění na současné domácí hudební scéně.

 

 

Potkáme se s kapelami Slza, Skyline, Kill the Dandies! nebo třeba Visacím zámkem, J.A.R., Mandrage, Monkey Business a dále interprety Anetou Langerovou, Xavierem Baumaxou, Bárou Polákovou, Vojtěchem Dykem a dalšími.

 

Já jsem pro vás vybrala Dana Bártu s Illustratospherou. Muzika to není jednoduchá a musíte být správně naladěni. Taky to není to, co byste si pustili doma jako kulisu k úklidu nebo běžné večeři. Ale když po náročném dni zapadnete do křesla, otevřete víno a naopak zavřete oči, můžete mít příjemný zážitek, umocněný Bártovým skvělým hlasem. A pokud dáváte přednost jinému žánru, v různých dílech pořadu Kombo si určitě každý najde to svoje!

 

 

Všechny díly najdete v archivu ČT zde.