Pokáč se Slováčkovou vydali společný song

I když jsme plešatý je název nového songu českého písničkáře Pokáče a zpěvačky Anny Julie Slováčkové, který právě dnes vydali. Jak sám název napovídá, právě vlasový porost svedl tyto dva interprety dohromady a vnikla tak píseň, jejímž poselstvím je mít radost z maličkostí, užívat si života a brát vše tak, jak to je. Veškerý vygenerovaný zisk ze singlu poputuje na konto projektu Můj nový život, jež podporuje onkologicky nemocné dětské pacienty.

 

Minimalistický videoklip vznikl na začátku dubna. Kvůli aktuální epidemiologické situaci čekal kameraman Jakub Mahdal ve studiu na každého interpreta zvlášť, takže Anička s Pokáčem si jen zamávali ve dveřích. Autorem hudby a textu je Pokáč, kterému příběh Aničky přišel inspirativní nejen tím, jak je statečná a pozitivní „holka“, ale i tím, že si jsou v současné chvíli celkem vizuálně podobní. O obsahu písně tak bylo rozhodnuto okamžitě. „Pokáč je génius. Písničku měl napsanou lusknutím prstu a já se do ní okamžitě zamilovala, nebylo co řešit a co měnit,“ uvedla Anička.

„S Aničkou jsme tenhle song domluvili ještě před pandemií Covidu 19, nicméně ani během týhle divný doby nezmizely ostatní nemoci ze světa, naopak je jim věnována menší pozornost a děcka trpící rakovinou jsou ještě ohroženější než předtím. Proto prosím, podpořte tento projekt, ať už přehráním tohoto songu nebo zakoupením plyšového Pokáčka,“ dodává Pokáč, jenž má nyní jako některé světové celebrity plyšovou hračku s vlastní podobiznou, která se vyrábí v chráněné dílně CZPINS.

 

Každé přehrání písničky na YouTube a streamovacích službách generuje příspěvek pro projekt Můj nový život, jehož účelem je posílit povědomí o problematice dětské onkologie a podporovat mladistvé pacienty a jejich rodiny v průběhu i po skončení léčby. „Velký díky patří všem, co se na výrobě videoklipu i songu podíleli. Pracovali bez nároku na honorář a veškeré příjmy půjdou ve prospěch nadace. Děkujeme, že pomáháte,“ uzavřeli Anička a Pokáč.