Poetika představuje album IDENTITY. Láká na něj písní s videoklipem Sám a ohlašuje jarní tour napříč republikou
23.3.2022
2.4.2022
7.4.2022
8.4.2022
9.4.2022
13.4.2022
15.4.2022
16.4.2022

Poetika není na české hudební scéně žádným nováčkem. V roce 2016 se kapela kolem Ondřeje Brejšky, Edy Rovenského a Daniela Hrdličky představila svými megahity Zkouším žít a Každou vteřinou. Následující rok vydala Poetika debutové album Trinity, které se dočkalo platinového ocenění a kapela odjela vyprodanou tour s kapelou Mirai. Už 18. února, nově pod patronátem Universal Music, představí Poetika své druhé studiové album s názvem IDENTITY. 16. února se fanoušci mohou naladit na poetickou vlnu díky novému singlu Sám, který vychází i s poutavým videoklipem. Fyzicky bude album k dostání od 22. února v kamenných obchodech nebo na jarním turné. To začne křtem desky 23. března v pražské ROXY, pokračovat bude v Olomouci, Brně a poslední zastávkou budou 16. dubna Pardubice.

„Playlist celého alba je poskládaný jako průběh života, na začátku ‚nádech‘, následně noc a probouzení do nového dne, posléze jednotlivé etapy až směrem k epilogu a smíření. Deska má dávat smysl, že i když jsme každý jedinečný, všichni jsme ve výsledku stejní a IDENTITY jsou pouze drobné nuance, které z nás ve spektru společnosti tvoří originály,” přibližuje význam nového alba rapper a textař Eda Rovenský.

O námět a scénář nového videoklipu k písni Sám se postaral sám Ondřej Brejška, natáčení řídil z režisérského křesla Ondřej Kudyn. Stejná dvojice má na svědomí i předchozí vizuály k singlům z alba IDENTITY, které na píseň Sám navazují. „S klukama z Poetiky chceme z každého klipu dostat maximum a pokaždé chceme vyzkoušet něco nového, a tak trochu experimentujeme s nápady. U klipu k songu Sám tomu nebylo jinak a poprvé jsme využili speciálních efektů pro vykreslení samotné závislosti, kterou je v klipu metaforicky elektřina,” popisuje Kudyn.

Píseň Sám pojednává o závislostech nejen na věcech, ale i na lidech. „Každý je na něčem závislý a některé závislosti jsou samozřejmě špatné, ať už jsou ve vztahu k někomu, nebo něčemu jinému,” říká zpěvák a textař Ondřej Brejška. „Ale jsou i takové, které nejsou na škodu, ba naopak. Někdo si třeba už neumí představit život bez sportu nebo bez pletacích jehlic,” dodává s úsměvem.

Lákat na nové album začala kapela už před dvěma lety úspěšnou písní Múza, která byla často slyšet v rádiovém éteru. „Pak přišlo Padám, multižánrový trojprojekt Karavana ft. Mirai, Elegie ft. Muerte (John Wolfhooker) a Cíl ft. Katarína Knechtová,“ říká producent a klávesista Daniel Hrdlička o písních, které se na desce objeví vedle dalších osmi zbrusu nových tracků. „Teď si mohou naši fanoušci pustit další věc – Sám. A 18.2.2022 už si budou moci poslechnout online celou desku!“ dodává.

https://poetika.lnk.to/identity

Už 22. února vyjde album i na fyzických nosičích. O měsíc později, tedy 23. března, kapela desku pokřtí se svými fanoušky na koncertě v pražském klubu Roxy, kde zároveň odstartuje svou tour napříč republikou. Termíny naleznete níže. Vstupenky na turné jsou v prodeji v síti TicketLive.

23.3.2022 PRAHA – ROXY

2.4.2022 OLOMOUC – S-KLUB

7.4.2022 OSTRAVA – BBARÁK MUSIC CLUB

8.4.2022 HRADEC KRÁLOVÉ – DENOCHE MUSIC HALL

9.4.2022 HAVLÍČKŮV BROD – KLUB OKO

13.4.2022 BRNO – METRO MUSIC BAR

15.4.2022 TŘEBÍČ – ROXY

16.4.2022 PARDUBICE – KD HRONOVICKÁ