Poetika představuje debutové album Trinity!

Trojice mladých hudebníků vystupující pod názvem Poetika má našlápnuto s debutovou deskou Trinity navázat na dosavadní úspěch svých singlů. Deset autorských písniček vyniká neotřelou kombinací zpěvu, rapu a moderní produkce. Album vychází v pátek 8. září u vydavatelství SinglTon/Universal Music.

 

Jsou tři a každý z nich má v kapele své nezastupitelné místo. Eduard Rovenský vládne slovu jako textař a rapper, Ondřej Brejška zpívá a Dan Hrdlička se stará o produkci, která reflektuje dění na současné mezinárodní scéně. Říkají si Poetika a na kontě už mají tři velké hity.

 

„S Danem Hrdličkou hudebně spolupracujeme už téměř 9 let, ale až s příchodem Ondřeje Břejšky  před dvěma lety se z nás stalo kompletní hudební uskupení. Myslím, že díky Ondrově zpěvu jsme teď daleko kompaktnější a je to cítit i na odezvě posluchačů. Je super pracovat na tom, co tě baví a dává tvému životu smysl. To, že můžeme dělat muziku, bereme jako velké privilegium,“ přibližuje Eduard Rovenský, jak se kometa české scény formovala.

První úspěch se dostavil na jaře roku 2016, kdy skupina vydala hit Zkouším žít. Ten se stal v českém rádiovém éteru doslova senzací, když vystoupal až na pozici druhé nejhranější domácí skladby. Motivačním textem, autentickým projevem i citem pro melodii si kapela rychle vybudovala širokou základnu posluchačů. K dnešnímu dni nasbíral průlomový singl Poetiky už téměř čtyři miliony zhlédnutí na YouTube.

Zájmu posluchačů se těšily i další singly Každou vteřinou (téměř 3 miliony přehrání na YouTube) a nejnovější Trinity, který už pronikl mezi pět nejhranějších českých písní v rádiovém éteru. „Poslední rok se nám, klukům z Vysočiny, dost zásadně změnily životy. I o tom je píseň Trinity. Vážíme si toho. Bereme to s pokorou, ale zároveň si to maximálně užíváme,“ říká zpěvák Ondřej Břejška.

Také další písně z debutového alba Trinity mají potenciál zabodovat u publika napříč žánry. Trojice perspektivních muzikantů se v nich zamýšlí nad klikatostí našich životních cest, nabádá k prožívání každého okamžiku na maximum a také se obrací ke svým začátkům. Poetika se nenechává svazovat žánrovými bariérami a s lehkostí servíruje hitové melodie i osobní texty.

 

Nové písně představí Poetika živě na společném turné s Mirai, další z nadějných mladých kapel. „Na tour se moc těšíme, jelikož poprvé představíme kompletní album Trinity. To, že jedeme společně s kapelou Mirai, je velký bonus a myslíme, že se celý říjen budeme, i díky klukům, skvěle bavit,“ zve za kapelu Rovenský. Turné začne 6. října ve Velkém Meziříčí a vyvrcholí 31. října velkým koncertem v pražském Lucerna Music Baru.

 

MIRAI & POETIKA TOUR 2017

6.10. Velké Meziříčí – Jupiter klub

7.10. Vratislavice – Kulturní centrum Vratislavice 101010

12.10. Brno – Metro music club

13.10.Ostrava – club Barák

14.10. Plzeň – Buena Vista club

20.10. České Budějovice – Kulturní dům Vltava

27.10. Valašské Meziříčí – M-Klub

31.10. Praha – Lucerna Music Bar

 

Vstupenky pořídíte v obvyklých předprodejích jednotlivých klubů a lokálních sítích.