Palác Akropolis v zajetí Ohm Square, Toxique a interaktivních médií už od tohoto pátku!
21.10.2011
13.00
22.10.2011
13.00

Už tento pátek, 21.října, vypukne v Paláci Akropolis 7.ročník populární přehlídky Akropolismultimediale, která zábavnou formou seznamuje širokou veřejnost s nejnovějšimi trendy v oblasti audiovizuálních technologií.

 

„Letošní program jsme zameřili na interaktivitu – způsob komunikace nadřazený zaběhlým formám nejen v elektronických médiích, který nás s postupující dobou obklopuje stále více. Díky využití nejnovějších médií z této oblasti budou návštěvníci moci připravené instalace nejen pasivně sledovat, ale do některých se přímo zapojit a vytvářet svou vlastní formu momentálního projevu“ odhaluje záměr konceptu Roman Dušek z realizačního teamu.

 

Návštěvníci tak budou moci např. vlastními pohyby ovládat 3D projekce na bázi technologie Kinect, vyzkoušet si laser net (kdy přerušováním laserových paprsků mohou simulovat hru na hudební nástroj) nebo se seznámit s beat station (speciální aplikací pro ipad pro intuitivní tvorbu hudby).

 

Jako každý rok i letos Akropolismultimediale vyvrcholí speciálními koncerty skupin, které předvedou, jak lze těchto technologií využít v rámci hudebního vystoupení.

Letos pozvání přijali a do 22. století návštěvníky zavedou kultovní elektronická skupina OHM SQUARE, která ovládne páteční večer a stále populárnější elektropopová formace TOXIQUE, které bude pódium Paláce Akropolis patřit v sobotu.

 

V obou dnech navážou na hlavní program ve Velkém sále afterparty a diskotéky na přilehlých barech, které budou přístupné až do třetí hodiny ranní.

 

Vstupenky na večer s Ohm Square (21.10.) jsou k dostání za 200 Kč v předprodeji a 250 korun na místě a na sobotu 22.10. s Toxique za 180 Kč v předprodeji a 220 korun na místě.

Předprodej zajišťuje Palác Akropolis a Ticketpro.