NATRUC 2012 tentokrát bez deště!

V sobotu 25. srpna proběhl na Kmochově ostrově v Kolíně jubilejní 15. ročník kultovního festivalu NATRUC. 

 

Už dopoledne to ohledně počasí vypadalo velice slibně, což si určitě nejeden návštěvník NATRUCU 2012 pochvaloval. Každý, kdo na nějaký ten dřívější ročník dorazil, totiž věděl, že déšť je tu takovou menší tradicí.

 

Sluníčko vysoko na nebi a z ostrova už se ozývaly první tóny. Jako první to rozjeli Loco Loco, Check Point Blank Out. Během odpoledne se na Kiss Delta Stage prostřídaly kapely jako Žádnej Stres (jedni z vítězů soutěže NATRUC talent 2012), Luno, Medvěd 009, Blue Effect a Tleskač, každý z těchto vystupujících zde měl početnou základnu fanoušků, zejména Tleskač. Večer na tomto pódiu patřil hvězdám jako Sunshine, Wohnout, David Koller a Mandrage, každá ze zmíněných kapel měla doslova narváno. Nikdo si přeci nemohl nechat ujít hity jako Poltergeist, Svaz českých bohémů, Chci zas v tobě spát, Šrouby a matice nebo Františkovy lázně.

Na TV Óčko Stage to byli například Cookies (jedni z vítězů soutěže NATRUC talent 2012), L.O.S, The Paranoid, Doctor PP a Horská Chata. Například Horská Chata přijela až ze Slovenska a měla pod pódiem slušný kotel, který dokázali kluci rozpařit i přes to, že frontman této kapely měl zlomenou nohu a celý koncert seděl. Večerní program na této stagy byl také velice pestrobarevný – A Banguet, Konflikt, Krucipüsk, Hentai Corporation, kteří opět dokázali, že jsou to opravdoví šílenci. Pipes and Pints to například rozjeli tak, že nadšení fanoušci posouvali zábrany.

V Pussy Energy Drink Šapitó to rozjížděly kapely jako Kočky Neberem, The Clients, Plechový bubínek, Miloš Meier, Kronos Combo, Nobodylisten, Bounce Bounce a afterparty vedl DJ Friky.

 

Kapely i návštěvníci si festival užívali na 120% a hezké počasí, které trvalo po celou dobu festivalu určitě přidalo nějaké ty plusové body.

 

Na konec bych ráda podotkla, že organizace celého festivalu byla výborná. A velikánskou pochvalu si zaslouží právě organizátoři této akce. Nezbývá mi nic jiného než jim popřát hodně úspěchů s dalšími ročníky NATRUCU!

Autor: Kristýna Stankeová

 

foto: Aneta Bezegová