Na slovo s Phatlip aneb poznejte kapelu „O něco blíž“

foto: Jirka Janeba

Přinášíme vám rozhovor s partou Phatlip, která 4.května vyhrála finále soutěže Startér Live XT3. Co nového chystají nebo kde je můžete v nejbližší době vidět? Čekujte, komentujte, lajkujte, … ☺

 

Ahoj kluci pro začátek se čtenářům představte… Odkud jste a co hrajete?

Ahoj, zdravíme čtenáře I-klik.cz. My jsme kapela Phatlip z malého městečka Horní Jelení ve východních Čechách, kde mícháme svůj rap nu-metalový koktejl ve složení Stanley a Vision (rap), Žabis (kytara), Default (basa), Bivoj (bicí). Ačkoliv jsme náš první singl “O něco blíž“ vydali v červnu 2012, tento projekt se začal formovat už koncem roku 2010. Nápad na založení rap nu-metalového projektu vznikl čistě náhodou rozhovorem Žabise a Stanleyho u sklenky whiskey a tímto začalo hledání zkušebny a zbývajících členů kapely. V začátcích bylo naším cílem vytvořit „corový“ projekt, ve kterém by se využilo srozumitelnosti, lyričnosti a údernosti rapových textů.

 

Váš styl je celkem ojedinělý, v kom máte své hudební vzory?

Naše hudební inspirace vychází převážně ze zahraničních kapel jako Rage Against The Machine, Limp Bizkit nebo Black Light Burns. Myslíme, že ojedinělost naší muziky spočívá v odlišnosti hudebních vlivů u jednotlivých členů kapely. Stanley a Vision svou inspiraci čerpají převážně z Hip Hopu (Immortal Technique, Phi Life Cypher, M.O.P. Redman atd), kterému se dlouhé roky před Phatlip věnovali. Žabis vychází převážně z kapel jako System of a Down, Metallica, Black Sabbath a další. Defaulto je velký zastánce hudební tvorby kytaristy Wese Borlanda (Limp Bizkit, Black Light Burns) a Bivoj je velmi ovlivněn kapelami The Offspring nebo Slipknot.

 

Před pár dny jste vyhráli soutěž Startér Live XT3, jak hodnotíte svou cestu soutěží?

Cesta soutěží rozhodně nebyla snadná díky hlasovacímu systému. Jelikož jsme kapela působící ve východních Čechách, není běžné, aby nás naši fanoušci podporovali v každém kole soutěže. Přesto jsme se díky nim dostali až do semifinále. Dále bychom chtěli poděkovat našim fans za podporu v internetovém hlasování. Získali jsme přes 600 hlasů, které nás dostali do velkého finále. Výhra této soutěže nás příjemně překvapila a potěšila.

phatlip2

Očekáváte něco od hudebních soutěží?

Jako začínající kapela jsme se do soutěží přihlašovali z důvodů navázání kontaktu s ostatními kapelami. Jedním z dalších důvodů bylo získat objektivní reflexi na naší muziku od lidí, kteří se pohybují v hudební branži déle než my. Také věříme, že díky těmto účastem si nás všimnou pořadatelé větších akcí a pomohou nám se prosadit. Jsme rádi, že jsme byli i v ostatních soutěžích poměrně úspěšní a již zmiňovaný Startér vyhráli.

 

Na bandzone máte k poslechu 3 songy, připravujete další?

Samozřejmě ano. V současné době pracujeme na debutovém albu, kde najdete cca 12 tracků, které budou průřezem naší dosavadní tvorby. Rozhodli jsme, že album bude striktně složené z naší tvorby bez hostování známějších interpretů. Featuring máme v plánu až po vydání desky.

 

Můžou se fans těšit i na nějaké video?

Tak určitě ☺. Pracujeme na koncepcích několika videoklipů, které by se v letošním roce měly zveřejnit. Konkretní data nechceme udávat, protože máme mraky práce s nahráváním desky a s organizací festivalů.

Kde vás budeme moci v nejbližší době vidět?

V této době jsme počet koncertů zredukovali na minimum a soustředíme se na větší akce. Budeme k vidění na několika letních festivalech jako je Forbidden Soundz Warm Up, Lijavec Fest a MařenaMixFest. Díky výhře v soutěži Startér Live XT3 se také objevíme na jednom z větších festivalů (Rock for People, Sázava Fest, Preštěnice nebo BasinFireFest). V neposlední řadě i na Forbidden Soundz Festivalu koncem léta.

 

Mělo by v rozhovoru ještě něco zaznít?

Rozhodně nesmí chybět poděkování naším fanouškům za podporu na koncertech. Velké díky patří RoHymu (baskytarista z kapely Bu-Fu) za nakopnutí správným směrem v dobách, kdy jsme to nejvíce potřebovali.

 

Vzkaz fanouškům a čtenářům hudebního serveru i-KLIK.cz?

Sledujte další počínání Phatlip na hudební scéně a těšte se na připravované album a videoklipy. Dále bychom chtěli čtenáře pozvat na multižánrové festivaly Forbidden Soundz , které s kapelou pořádáme. Info o těchto akcích najdete na facebooku nebo na webu.