Mrákovskou rockovou nocí duněly skladby oblíbených kapel

V sobotu 22. 10. 2016 přivítal mrákovský KD kapely Tlustá Berta, Komunál a Walda Gang.

Úvod večera patřil jindřichohradecké partě Tlustá Berta, která nedávno oslavila 25. výročí svého vzniku. Již svými prvními akordy vytáhla před pódium příznivce melodického rocku známými skladbami –  „Všechno léčím sexem, První vyholení, Mejdan, Bláznivá Zuzana“. U mikrofonu se zpěvákem Pavlem Přenosilem, členy kapely a sborovým zpěvem publika začala atmosféra mrákovského kulturáku houstnout a při rozlučce skupiny byl sál doslova „našlapaný k prasknutí“.

 

Proběhla rychlá výměna aparatury, stavba nepostradatelných kulis a jako první, z následujícího muzikantského seskupení z Chlumce nad Cidlinou, usedl k bicím David Hlaváček. Kapela Komunál, s frontmanem a zpěvákem v jedné osobě – Lubošem Suchánkem, vyrazila „na zteč“ mrákovského hudebního kotle. Pro početné publikum včetně svých fanoušků, oděných do trikotů, šál a mikin s emblémem skupiny, si muzikanti připravili některé nové skladby z posledního LP Vlci v nás, nechyběly však slavné staré pecky. Mimochodem, „Hrobníka a smrt“ si u mikrofonu s Lubošem Suchánkem „střihl“ basák z Tlusté Berty Petr Hrabě ve velice zajímavém, improvizovaném duetu. Závěrečná děkovačka byla odměněna hlasitým potleskem několika set četného publika.

 

Jako třešničku na dortu si nechali pořadatelé na závěr sobotního večera kapelu Walda Gang. A jako třešničku na dortu jsme si její vystoupení vychutnávali i my. Hlas Vládi Šafránka je balzámem „zvukovodů“, světelná, taneční a kouřová show balzámem „světlovodů“. Při sečtení těchto faktorů jsme mohli jen litovat, že se blíží závěr hudebního večera. Upravené skladby Waldemara Matušky, skladby vlastní a samozřejmě některé skladby kapely Harlej rezonovaly sálem. Snad každý z přítomných si našel tu svou oblíbenou. Rozloučení s publikem bylo opět bouřlivé, potlesk byl slyšet ještě chvíli po odchodu skupiny ze scény.

 

V sobotu, dlouho po půlnoci, se stala Mrákovská rocková noc 2016 minulostí.