MICHAL HORÁK laškuje s lamou

Venku to tak sice ještě úplně nevypadá, ale podzim už klepe na dveře. Dny se pomalu krátí, fouká ze strnišť a letní rozjařenosti střídá pevnější režim. Na trudnomyslnost ale zapomeňte, stále populárnější písničkář Michal Horák má zaručený recept, jak se z toho všeho nepomátnout, a ani nepotřebujete předpis. Stačí si počkat do 29. září, kdy – příznačně na Michala (!) – vyjde jeho nové album Ideální čas se nezbláznit, na které od 3. října naváže Ideální čas na turné. Aby to čekání bylo trochu veselejší a líp utíkalo, coby malý předkrm se už teď servíruje singl Není to divný, v jehož doprovodném klipu si s Horákem zahrál mj. i vzácný host ze zvířecí říše!

„Je fakt, že lama v klipu není úplně standard, ale když nám režisér Vláďa Špička oznámil, že fráze z písničky ‚dole na baru se dějí věci, které povýšily laťku bizáru‘ se dá nejlíp vyjádřit ideálně velkým zvířetem, měli jsme jasno. Lama byla naopak podle paní chovatelky prý velmi spokojená, protože to najevo tím, že se nám tam během natáčení uvolnila poněkud víc, než jsme plánovali. Naštěstí bez trvalých následků na podlaze,“ komentuje držitel titulu Objev roku v anketě popularity Český slavík 21 herecké angažmá „velblouda Jižní Ameriky“ v klipové novince Není to divný, kde v možná trochu překvapivé roli uvidíte také třeba šampiona Oktagonu ve střední váze Patrika Kincla.

Není to divný je po jarní gangsterce Síť záchranná feat. Trocha Klidu a hravém lyric videu V harmonii, poukazujícím na Michalovu zálibu v hudební teorii, v pořadí třetí ochutnávkou z alba, na kterém se – jak i dosud zveřejněné skladby naznačují – mladý písničkář hudebně i tematicky posouvá na další úroveň i k ještě větší pestrosti.