Marta Jandová: Vysmáté léto je poslední festival, kde nás letos fanoušci můžou vidět!
21.7.2012
14.00
14.00

zdroj: archiv_Die Happy

 

Už tuto sobotu uvítá kadaňské podhradí 9.ročník festivalu Vysmáté léto. Čtrnáctihodinový hudební maratón, během kterého se na dvou pódiích vystřídá patnáct českých a zahraničních kapel, vypukne už v deset hodin dopoledne.

 

Hlavní scéna uvede (na Vysmátém létě vůbec poprvé) aktuálního slovenského “Zlatého Slavíka“ Richarda Müllera, Debbi, skupiny Čechomor, Chinaski, Mig 21, Koblížci a Hot Pants. O závěrečné vystoupení hlavní scény i celého festivalu se postará hvězdná britská trojice Kosheen, která 31.sprna vydá u EMI netrpělivě očekávané nové album Independence. Je tak velmi pravděpodobné, že vedle jejich starších hitů jako Hide U, Catch nebo All In My Head na Vysmátém létě zazní i nějaká novinka, např. pilotní singl Get A New One.

 

Dramaturgie Hradní scény se stejně jako v minulosti orientuje na tvrdší, především rockovou hudbu, kterou nabídnou němečtí Die Happy, Horkýže Slíže, Ine Kafe, X-Left To Die, Pipes and Pints, Zakázaný ovoce a Kencore Passa.

 

Vysmáté léto je poslední festival, kde nás letos fanoušci můžou vidět. Pak se na chvíli odmlčíme, ale na podzim chystáme turné po České republice.“ ubezpečuje tuzemské příznivce Die Happy Marta Jandová a přidává ještě jeden příslib. „Plánujeme novou desku, ale minimálně rok to ještě potrvá. První rande ve studiu máme s kapelou naplánované na říjen, pak chceme začít psát, někdy na jaře natáčet, a kdybych to viděla optimisticky, tak vydání desky by připadlo na začátek léta, ale spíš to vidím na jeho konec.“

 

Součástí festivalového programu bude již tradičně také divadelní scéna a pro rodiny s dětmi k dispozici dětský koutek.

Předprodej vstupenek zajišťuje po celé ČR distribuční síť Ticketstream. Aktuálně jsou k zakoupení za 600,- Kč, na místě budou k dostání za 700 korun. Děti do výšky 125 cm mají vstup zdarma.

Festival je podporován z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad.

 

Kompletní informace naleznete na:

www.rockfest.cz

 

(Rozhovor s Martou Jandovou – zdroj ireport.cz)