LIPO S NOVÝM SINGLEM ÚTOČÍ NA RÁDIA!

Někdo má rádia na háku. Někdo bere rádia hákem. Domácí hip hop a rádio: to je veskrze schizofrenní vztah. Většina kapel si nechává po večerech zdát, že uslyší svou skladbu v rotaci některého z velkých domácích FM hráčů. Někdo to přizná, někdo to halí do kouřové clony vzteklého nadávání… Airplay by brala většina, pravda je ale taková, že se to tu zatím povedlo jen výjimkám. Mezi ty patří spíš než PSH vysmívaní Bow Wave nebo Gipsy.cz a pak taky BPM. Že se na to pokusí navázat Lipo i ve své sólo tvorbě tedy není až takové překvapení, ty ambice tam měl vždy.

 

Do své nové skladby “Ležím v tvé blízkosti“ si pozval zpěvačku Debbi. Rapoví hosté většinou mají skladbě přinést „koule“. Co tedy přinesla Debbi? Rádio friendly jméno a sexy zrzavý přeliv do klipu by skladbě z průměru nepomohl. Hlavně přinesla velmi slušný refrén v anglině, co nezní jak Svahilština. A i díky tomu by skladba mohla uspět. „Tohle je čirá snaha bez mindráku oslovit i jiný posluchače a konkurovat  jiným rádiovým žánrům věcí, která  stále vyrůstá z hip hopu. V Čechách se až dosud s hiphopem tímhle způsobem pořádně nepracovalo. Předchozí pokusy jen zbytečně tlačily na pilu.“ Rádiové ambice ale má skladba ve všech směrech, včetně muziky. Základ, tedy beat, donesl opět ODD. Než ale dospěl do finální fáze, kterou můžeš slyšet, nechal na něm otisky Kenny Rough, přidala se živá kytara, klavír a závěrečný produkční vklad přinesl Martin Ledvina, podepsaný pod úspěšnými skladbami Anety Langerové, Tomáše Kluse nebo Marka Ztraceného.

httpv://www.youtube.com/watch?v=cu4SvXhhiQw

Zpívá nám to, hraje nám, ale o čem ta skladba vlastně je? O lásce. Jak překvapivé. Rapové pravidlo tří Pé – péro, pitbull, panelák tedy neplatí. Romatik Lipo svou novinku popisuje slovy: „Je to o pocitech, který člověk prožívá na konci jednoho vztahu. Poslední část ukazuje, co prožiješ, když pak toho s kým jsi sdílel to nejintimnější, potkáš po nějaký době. I to je ale život a každej si jdem svojí cestou – tak klip končí.“

 

Klip si Lipo sám režíroval (jak je u něj zvykem) vedle Lipa s Debbi si v něm zahráli i dvě vycházející herecká jména: Anna Stropnická a Václav Šanda.

 

A co teď ty rádia? Jestli je to chytí, se teprve ukáže. Video se ukazuje už teď a bude zajímavé vývoj tohohle příběhu sledovat dál. Když deník MF Dnes nedávno hledal nové české tváře, kterým by mohl patřit rok 2012, zařadil Lipa na druhé místo hned za pražské pop-rockery A-Banquet! Ambice by teď Lipo rád potvrdil právě singlem “Ležím v tvé blízkosti“…