Kubánské rytmy na Štvanici podpořil i Paulie Garand a N.O.H.A.

Všemi dobře známý Havana Club je značka kubánského rumu. Právě oni se rozhodli na Štvanici v Praze uspořádat Havana festival. Jeho název Vibes of Havana nebyl vůbec zavádějící. Všude poletovaly krásné rozvlněné černošky i černoši, mohli jste si s němi zatrsat na workshopech, vyfotit se a samozřejmě připít jak jinak než Havanským rumem. 

 

Celý den festivalu, který začínal v sobotu 16.6.2018 od 14 hodin odpoledních, byl našlápnut skvělými jmény a podpořen parným počasím, tak jak je na Kubě zvykem. Byly postaveny dvě stage. Jedna v prostorách skate parku, tudíž problém s místy na sezení jste řešit nemuseli. Všude byl dostatek výklenků a ramp z krásného dřeva. Druhá byla na otevřeném prostranství na trávě, kde lidé buď stáli nebo seděli a kempovali na dekách v četných skupinkách přímo pod stagi.

 

Přes den se na place 2x objevila kubánská tanečnice a lektorka tance Doris Martinez. Vedla taneční workshopy kde ukázala základní pohyby salsy a jiných domorodých tanců. Úspěch měla veliký, taneční parket za ní se zaplnil téměř ihned. I přes to, že se někteří k tanci ostýchali, ona je svým zářivým a energickým úsměvem ihned vtáhla do rytmické nálady. Lidé tancovali také v davu mimo parket, jelikož na něm už nezbylo místo.

 

V areálu navodili organizátoři skvělou atmosféru Kuby co se místní gastronomie, výzdoby a zvyků týče. Stála tam vystavená překrásná auta, se kterými jste si mohli udělat fotku do rámečku. Ochutnat se dalo z velkého množství různých Kubě blízkých pokrmů. Například Paella s mořskými plody, Quesadilla, slaďoučké Churos, ale i burgery a stejky.

 

 

Na Especial stage se prostě musela objevit speciální jména. Vystoupil Kapitán Demo, kapela N.O.H.A se svým drumm and bass umem a na konec Paulie Garand. Pohltili publikum a ono pohltilo je. Všechno hrálo, ke konci dne s výhledem na Pražský hrad a západ slunce tuto open air stage uzavíral jako poslední zmíněný liberecký rapper. Jeho písničky se srdečným textem rozradostněly ne jedno srdce, které nad hlavou drželo zapalovač.

Přesun pod zastřešenou Cuban (skate) stage znamenal změnu pohybů a naladění se opět na Havanu. DJové Mo Bó a Dinnr Pizza hráli až do půl noci. Boky to rozvlnělo snad všem, někteří aplikovali i prvky z odpoledních tanečních workshopů.

Myslím, že všechny bude Havana (festival) ještě dlouho hřát na duši.