PRAPŮVODNÍ REGGAE RYTMY GROUNDATION ZAZNÍ V PRAZE JIŽ TOTO LÉTO!
12.8.2013
20.00

foto: archiv kapely

Letos v srpnu se rozezní melodie roots reggae pražský Lucerna Music Bar! Slavná americká skupina Groundation patří společně s kapelou SOJA k základním pilířům současné zaoceánské roots reggae scény a jejich hudba je ovlivněna každodenním životem stejně jako rastafariánskou spiritualitou. V České republice vystoupí Groundation vůbec poprvé v rámci festivalového turné po Evropě v Lucerna Music Baru už 12. srpna.

 

„Jestli neznáš svoji minulost, nemůžeš znát ani svou budoucnost,“ toto tvrzení plně vystihuje hudbu Groundation. Mezinárodně uznávané uskupení Groundation si zakládá na tom, že silně čerpá z pravých reggae kořenů, a zároveň se stále snaží posunout tento žánr dál. V jejich hudbě se mísí prvky jazzu, funky a transcendentálního dubu. Jejich styl lze také označit za progresivní reggae.

 

Jejich název pochází z výrazu „grounation“, pod kterým se skrývá rastafariánský ceremoniál. Tento ceremoniál je vlastně setkáním rodu, které má za cíl dosáhnout společného souznění skrze pozitivní sílu modlitby a hudby. Podobný rituál probíhá mezi Groundation a fanoušky při živých koncertech!

 

Devítičlenná kapela Groundation je po celou dobu své patnáctileté kariéry velmi aktivní. Vydali již 7 studiových alb a zorganizovali 14 světových turné. Přesto všechno bude jejich letošní koncert historicky první zastávkou této formace v Praze.

 

Groundation můžete slyšet již 12. srpna v Lucerna Music Baru! Vstupenky k dostání v síti Ticketpro, na webu Lucerna Music Baru nebo přímo na kamenné pokladně Lucerna Music Baru od 17. května 2013.

 

Oficiální FB event: http://on.fb.me/15P9ST2

 

Oficiální video_Humility: