Kenny Wayne Shepherd: „Většinu snů jsem si už splnil“
18.5.2014
8.00
8.00

foto: archiv_Kenny Wayne Shepherd

 

Fenomenální blues rockový kytarista Kenny Wayne Shepherd už tuto neděli 18. května vystoupí v pražském Lucerna Music Baru, kam přijede představit své zbrusu nové album Goin‘ Home.

 

Setlist na každý večer měníme, takže kolik a které písně budeme v Praze hrát, zatím nevím přesně. Zahrajeme ale asi dvě nebo tři věci z nové desky a zbytek bude průřez těmi staršími,“ přibližuje svůj nedělní koncertní program Kenny Wayne Shepherd, který se v sedmi letech začal učit hrát na kytaru, ve třinácti poprvé vystoupil na pódiu a ještě než nabyl plnoletosti renomovaná nahrávací společnost Giant uvedla na celosvětový trh jeho debutové album Ledbetter Heights.

 

Desku, která jen ve Spojených státech dosáhla na platinový prodejní statut, v Blues chartu stanula na prvním místě, a za kterou Guitar World prohlásil Shepherda třetím nejlepším bluesmanem na světě (za B.B.Kingem a Ericem Claptonem).

Od roku 1995 měl Shepherd sedm singlů v TOP 10 a je držitelem rekordu v nejdéle bodujícím albu v Billboard Blues Chart. Byl nominován na pět Grammy Awards, získal dvě Billboard a Blues Music Awards, dvě ceny Orville H.Gibson a jeho jméno nese i speciální edice legendární kytary Stratocaster, kterou firma Fender nechal vyrobit podle Shepherdova designu.

 

Nejprodávanější bluesovou nahrávkou roku (2007) se stal i jeho CD/DVD projekt 10 Days Out: Blues From The Backroads, který zaznamenává Shepherdovu pouť za hudebními velikány tohoto žánru: BB. Kingem, Henrym Townsendem, Nealem Pattmanem a dalšími, se kterými Shepherd také nejednou stanul na stejném pódiu.

 

Hrál jsem skoro se všemi mými žijícími hudebními hrdiny, takže většinu snů jsem si už splnil. Samozřejmě, že se najdou i takoví, s kterými se mi to ještě nepovedlo, ale žádný seznam typu: s těmi si musíš ještě zahrát, nemám. Ostatně tak to bylo i při nahrávání 10 Days Out: Blues from the Backroads, které vznikalo velmi spontánně, bez nějaké větší organizace a předem připraveného seznamu,“ vzpomíná na vznik výše zmíněného alba a DVD Shepherd, který již uvažuje o jeho pokračování. „Zatím jsme ve velmi rané fázi, ale je pravděpodobné, že si něco podobného zopakujeme!„. Stejně tak kytarista nevylučuje do budoucnosti ani další spolupráci s proslulým Satrianiho projektem G3.

 

České fanoušky uchvátil Shepherd, který je nejen výtečným kytaristou ale také bezprostředním hudebním bavičem, dvěma premiérovými koncerty na podzim 2011.

 

Vstupenky v cenových kategoriích rozmezí 790 Kč (ke stání) a 1290 Kč (k sezení) jsou k zakoupení v síti Ticketpro nebo přímo v pokladně Lucerna Music Baru.

 

Více na www.unitedislands.cz